Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!

New episode is available
Anime is on break
New chapter available
Manga is on break

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 11]

201 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Σαβ 04 Φεβ 2017, 21:57

Tcixlas

μπορώ να έχω τις ερωτήσεις πριν τη συνέντευξη για να τις μελετήσω/?

202 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Κυρ 05 Φεβ 2017, 10:40

Kamikaze

Έλεγα να μου στείλεις εσύ τι ερωτήσεις θες. :P

203 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Κυρ 05 Φεβ 2017, 23:58

Tcixlas

εντάξει ξεκινάω το γράψιμο και σε ενημερώνω

204 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Δευ 06 Φεβ 2017, 04:01

Kamikaze

Στείλε μήνυμα.

Λοιπόν το κανάλι αποφάσισα να το κρατήσω και να ανεβαίνουν Συζήτες για chapters με τα παιδιά που έκανα μέχρι τώρα. Άλλαξε και το όνομα του καναλιού, "έφυγαν" και όσα videos έπρεπε να "φύγουν". Αλλάζω και τον τίτλο του post.

205 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Δευ 06 Φεβ 2017, 10:41

Tcixlas

ένα τιπ, ας μην είναι τόσο φλου η συζήτα γιατί βγαίνει πολύ μακροσκελής, οπότε κι αρκετά μεγάλη με αποτέλεσμα πολλοί να αποφεύγουν να το παρακολουθήσουν ολόκληρο... βάζε φάση σχεδιασμό και κατεύθυνση απο πριν να τους καθοδηγείς κατα κάποιο τρόπο σε σημαντικά σημεία να γλιτώνεις χρόνο που χάνεται σε ανούσια κομμάτια

206 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 07 Φεβ 2017, 01:52

Kamikaze

Κοίτα η Συζήτα αρχικά ξεκίνησε με το ότι θυμόμασταν από το chapter. Για αυτό και πρώτα θα ακουγόταν κάτι από το τέλος, μετά αρχή, μετά μέση και μετά μπορεί πάλι αρχή. Είδαμε πως καλύτερα είναι να έχουμε το chapter μπροστά και να αναλύουμε καταστάσεις ή και panels πολλές φορές. Τώρα πιο αναλυτικό και πιο "συμαζεμμένο" από αυτό δε νομίζω γιατί το video είναι μια κανονική συζήτηση και όχι ανάλυση του chapter. Ναι, ορισμένοι προσέχουμε και την λεπτομέρεια αλλά έως εκεί. Τώρα ανούσια κομμάτια μπαίνουν επίτηδες όχι για να γίνει μεγαλύτερο το video, απλά γιατί χαλαρώνει. Εγώ έτσι το βλέπω και είδα ότι με εμένα πιάνει. Τώρα σε όποιον δεν αρέσει μπορεί άνετα να το κλείσει εξάλλου είναι απλά η ομιλία μερικών ατόμων για το/τα νέο/α chapter/s. Τίποτα παραπάνω.

207 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 07 Φεβ 2017, 11:18

Tcixlas

εννοώ ότι αν εχεις βλέψεις για παρακολούθηση περισσότερων ατόμων και επέκταση του καναλιού στο συγκεκριμένο κομμάτι, θα πρέπει να μειωθεί ο χρόνος των βίντεο, ή τουλάχιστον να βγαίνει η συζήτηση σαν συζήτηση αναλυτικά, κι ένα κομμένο μικρό με τα σημαντικά σημεία, για τύπους σαν τον αλ ας πούμε που βλέπουν 30 λεπτά κι απλά δε το βλέπουν ποτέ....

εγω προσωπικά το ακούω, το ανοίγω δίπλα δε νομίζω ότι χρειάζεται και ιδιαίτερη παρακολούθηση απο τη στιγμή που είναι μια συζήτηση, εκτός κι αν κάτι μου τραβηξει πολύ την προσοχή...

208 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 07 Φεβ 2017, 13:46

Kamikaze

Υπάρχει video 10 δευτερολέπτων που λέμε "α ωραίο το νέο chapter" και τελειώνει εκεί, νομίζεις έχω βλέψεις για να γίνει πιο διαδεδομένο και με περισσότερα άτομα το κανάλι; :P

Απλά κάνουμε την φάση μας, όταν έχω ελεύθερο χρόνο κάνω το edit και βγαίνει. Πολύ γαμάτο που μαζεύτηκε τόσο κόσμος σε τόσο λίγο καιρό παρόλο που έκραζα γνωστά κιόλας απλά τώρα θα είναι for chapters only το κανάλι. Έτσι όπως το βλέπω τώρα, δεν ξέρω μπορεί στο μέλλον να μου ξανάρθει.

209 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 07 Φεβ 2017, 14:46

Tcixlas

ότι θεωρείς καλύτερο ρε, εγώ μία άποψη σου λέω, γιατι γενικά παρακολουθώ διάφορα, και το δικό σου είχε καλό υλικό, αν γινοταν μια καλή και σταθερή δουλειά θα ήταν μπόμπα

210 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 07 Φεβ 2017, 21:14

Heavenly Yaksha

Είδωλό σου είναι ο Rogersbase, ο Animefantalk και ο King of Lighting ε;  xD xD

Ωραίο το concept ωστόσο.

211 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 07 Φεβ 2017, 22:11

Tcixlas

κλαίω με τα 2 τελευταία.... ειδικά με τον κινγκ έχω κλάψει πολλές φορές... παίζει να κοιμάται και να ξυπνάει με one piece... η ζωή του όλη

212 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τετ 08 Φεβ 2017, 03:57

Kamikaze

Ένα video με One Piece έχω κάνει ρε παιδιά. Με το Vergo.

213 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τετ 08 Φεβ 2017, 09:17

Tcixlas

εγώ με το βιντεάκι με το dab είχα κλάψει :p DAB

214 επιθεση στον sandokathano Την / Το Κυρ 19 Φεβ 2017, 23:06

Hawkins

αφορμη να φτιαξω το τοπικ ειναι αυτο εδω το βιντεο
οσοι δεν ξερετε ειναι ο σαντοκαθανος 

μιλαμε ο ορισμος της παρανοιας και το οτι δεν ικανοποιητε με τπτ ο τυπος,μου θυμιζει πολυ τους hipster,στο μονο που συμφωνω μαζι του ειναι οτι η πλειοψηφια των ανιμ ειναι σκουπιδια αλλα αυτο συμβαινε ΠΑΝΤΑ και οχι μονο τα τελευταια χρονια που λεει αυτος,στο οτι κραζει boku dake,nanatsu,one punch man,shingeki με ξεπερναει λεει πως γινετε να αρεσει στον κοσμο αυτο το πραμμα....HIPSTER 

κραζει shingeki και λεει πως αρεσει αυτο που ολλο διαδραματιζεται πισω απο εναν βραχο μπλα μπλα μπλα,οχι θα κατσω να δω baccano που ολλο ειναι μεσα σε ενα τρενο! συμφωνα με τα λεγομενα σου και μετα θα το χαρακτηρισω αριστουργημα ακριβως επειδη μου αρεσε εμενα...δεν πα να μην αρεσε σε πολλους? αφου μου αρεσε εμενα ειναι αριστουργημα τελος!

δεν πα να εβγαινε το shingeki την  εποχη που εβγαιναν 4-5 αξιολογα ανιμ την σεζον? παλη θα ειχε δημοτικοτητα και αρκετη μαλιστα

εγω σταματησα να βλεπω ανιμ απο τοτε που τελειωσε το kabaneri μου φενεται γιατι οντως πλεον δεν υπαρχει κατι αξιολογο...αλλα καταννοω οτι περναει μια φαση αυτην την στιγμη γιατι δεν ειναι θεοι να βγαζουν ανιμ με φοβερη πλοκη καθε χρονο αλλα οχι και να μου μηδενιζεις μερικα απο τα πιο γαματα ανιμ που εχουν βγει!

βλεπεις nanatsu του πεταει το δορι απο το καστρο και φτανει στο χωριο και του το ξανα στελνει πισω με γαματη μουσικη  και ΚΑΥΛΩΝΕΙΣ

απλα εισαι ιδιοτροπος και δεν ικανοποιησε αλλα καταλαβε οτι σε ενα 80% που θα δουν αυτα που κραζεις θα τους αρεσει 

και εμενα δεν μου αρεσε ουτε baccano,ουτε brotherhood τι σημαινει αυτο οτι θα κατσω να λεω γιατι τα βλεπει ο κοσμος κτλπ...δεν μπορεις εσυ να κρινεις το γουστο του καθενος

215 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Δευ 20 Φεβ 2017, 00:35

Aldark

μεταφέρω εδώ το πάνω ποστ , καθώς πρόκειται για κριτική στο έργο του Θάνου και η δημοσίευση του θέματος στην κατηγορία anime/manga ήταν αχρείαστη. Προσοχή οποιαδήποτε προσωπική κόντρα (αν υπάρξει) καλό θα ήταν να μεταφερθεί σε προσωπικά μηνύματα.

216 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Δευ 20 Φεβ 2017, 03:49

LordAxel

Εχεις μια λαθος εντυπωση του ορου Hipster και τεινεις να βαζεις λαθος ταμπελες. Το να μην σου αρεσουν 5 ή 10 mainstream anime δεν σε κανει χιπστερα.
 Οκ, και εμενα δεν με ξετρελανε το Attack on Titan. Δεν το θεωρω κακο προς θεου, αλλα πιστευω οτι τους οπαδους και την ταμπελα του "ωριμου ανιμε" την απεκτησε σφαζοντας οτι κομπαρσο υπηρχε στη σειρα που δεν το θεωρω και επιτευγμα. Ειχα διαβασει Berserk πριν δω AoT και Tokyo Ghoul και οταν τα ειδα ακουγοντας για το ποσο συνταρακτικα και βιαια ειναι εμεινα ξενερωμενος. Eτσι για εμενα το πρωτο ηταν ενα οκ και το 2ο ενα μετριο ανιμε απο την πρωτη φορα που τα ειδα. 
Τωρα πανω στον Σαντοκαν, ναι ειναι δυσκαμπτος και το "δεν θα δω αλλα ανιμε" μπορει να το ειπε για να φαινεται κουλ αλλα αυτο δεν ειναι λογος για να τον κριτικαρει καποιος. Ναι, πολλες φορες ταυτιζει την αποψη του με την αντικειμενικοτητα αλλα δινει και επιχειρηματα. Το Erased πραγματι το παραεκραξε αλλα αντικειμενικα το 2ο μισο του ειναι μαπε γιατι προδιδει οτι μυστηριο και suspense υπηρχε στο 1ο μισο. Το Nanatsu ειναι ενα κλασσικο shonen το οποιο προσωπικα θεωρουσα καλο, αλλα τα τελευταια γεγονοτα του μανγκα με εχουν απογοητευσει. Το OPM οντως τη δημοτικοτητα του την πηρε απο το animation που οντως ειναι κορυφη.
Εν ολιγοις, λαθος του σαντοκαν αν καποιες φορες προβαλλει την αποψη του ως την απολυτη αληθεια(το λεω εγω που στο 90% συμφωνουμε με το Θανο), λαθος και δικο σου που προσπαθεις να τον ταμπελωσεις ως χιπστερ γιατι δεν του αρεσουν τα ιδια καρτουν  xD
Το ποστ δεν εχει σκοπο να σε θιξει και προφανως δεν εχω τιποτα μαζι σου απλα θελω να λυθει αναιμακτα η διαφωνια. Ή εστω αν ειναι να πλακωθειτε κλειστε ραντεβου καπου και φωναξτε και εμας για να βαζουμε στοιχηματα

217 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Δευ 20 Φεβ 2017, 16:22

Hawkins

κοιτα οι πλειοψηφια των μανγκα-ανιμ ειναι κατασκευασμενα για εφηβους...ο καθε αρτιστ στοχευει σε ποιο κοινο θελει να απευθηνθει και ετσι πραττει τα αναλογα ασχετα αν πολλα απο αυτα οπως τα παραπανω που μιλησαμε αρεσουν και σε μια μεγαλη μεριδα ατομων που ειναι μεγαλητεροι

και εχω παρατηρηση οι κραχτες ειναι ολλοι αυτοι που ειναι απο 20 και πανω,σοβαρεψου λιγο ρε φιλε θες να ριξεις χολη ριξε σε ανιμ που απευθυνοντε σε μεγαλητερο κοινο οπως το berserk,claymore...μην καθεσε και σχολιαζεις τοσο σοβαρα ανιμ που δεν απευθύνονται κατα κυριο λογο στην ηλικια σου...

218 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Δευ 20 Φεβ 2017, 16:44

LordAxel

@Hawkins έγραψε:κοιτα οι πλειοψηφια των μανγκα-ανιμ ειναι κατασκευασμενα για εφηβους...ο καθε αρτιστ στοχευει σε ποιο κοινο θελει να απευθηνθει και ετσι πραττει τα αναλογα ασχετα αν πολλα απο αυτα οπως τα παραπανω που μιλησαμε αρεσουν και σε μια μεγαλη μεριδα ατομων που ειναι μεγαλητεροι

και εχω παρατηρηση οι κραχτες ειναι ολλοι αυτοι που ειναι απο 20 και πανω,σοβαρεψου λιγο ρε φιλε θες να ριξεις χολη ριξε σε ανιμ που απευθυνοντε σε μεγαλητερο κοινο οπως το berserk,claymore...μην καθεσε και σχολιαζεις τοσο σοβαρα ανιμ που δεν απευθύνονται κατα κυριο λογο στην ηλικια σου...
well o Θανος ειναι 19  xD
Διαφωνω λιγο σε αυτο που λες. Πιστευω οτι μπορεις να κριτικαρεις οτιδηποτε απο οποιαδηποτε κατηγορια απλα πρεπει να τροποποιεις λιγο τα κριτηρια σου. Επισης, η κριτικη πρεπει να αποσκοπει στο να κανεις τον αλλο να σκεφτει, οχι να τον προκαλεσεις.(αν και πχ εγω ευχαριστιεμαι οταν τρολλαρω τους TG fanboys)
  By the way, το Erased ειναι seinen και απευθυνεται σε ενηλικο κοινο, ενω το Claymore ειναι shonen και απευθυνεται σε εφηβους ασχετα με το αν εχει αιμα.  Ετσι το τι ειναι για ποια ηλικια δεν ειναι και τοσο ξεκαθαρο και απολυτο

219 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Δευ 20 Φεβ 2017, 16:45

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Το θεμα ειναι οτι οταν εχεις δεις πολλα anime μεχρι και seinen που ειναι πιο ωριμα τοτε καταλαβαινεις τις αδυναμιες που εχει πχ. ενα shonen η τις αδυναμιες ενος seinen. Με το σκεπτικο που εχεις τοτε στην περιπτωση των ταινιων δεν πρεπει να κραξουμε τα Transformers, που απο την πρωτη ταινια και μετα εχουν παρει την κατω βολτα και το ενα ειναι χειροτερο απο το αλλο διοτι απευθυνεται σε fast food κοινο και fans ταινιων δρασης.

Δεν ειναι θεμα κραξιμου απλα οταν εχεις δει πολλα shonen κανουν μπαμ τα ποιοτικα απο τα μετρια. Ειναι μερικα anime που θετουν καποια standards. Απο εκει και μετα μπαινει και το γουστο. Οποτε με τον συνδυασμο και των δυο βγαινει μια τελικη ετυμηγορια η οποια ειναι λογικο να προκαλει ορισμενες φορες.

Tελος δεν μπορει να εισαι 100% αντικειμενικος οπως και να το κανουμε αλλα δεν μπορεις να μην καταλαβαινεις οτι το Bleach ειναι τεραστια φολα μπροστα σε One Piece η Hunter X Hunter.

220 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Δευ 20 Φεβ 2017, 18:00

Hawkins

Το bleach είναι ένα ανιμ το οποίο ξεκινησε καταπληκτικα αλλά στην συνέχεια εκανε τρυπες που μπορούν να βουλιαξουν και δεξαμενόπλοιο...Το να βγάζεις χολή για το bleach να το δεχτώ αλλά γιατι σε nanatsu,shingeki,one punch man? Που είναι οι τρυπες τους? Δεν του αρέσει οκ κανένα πρόβλημα,μην βγάζεις τόσο χολη όμως κ  με ιφακη οτι εμείς είμαστε κακογουστοι που τα βλέπουμε και δεν καταλαβαινουμε από ποιότητα

221 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Δευ 20 Φεβ 2017, 19:56

Kamikaze

@Hawkins έγραψε:μιλαμε ο ορισμος της παρανοιας και το οτι δεν ικανοποιητε με τπτ ο τυπος,μου θυμιζει πολυ τους hipster,στο μονο που συμφωνω μαζι του ειναι οτι η πλειοψηφια των ανιμ ειναι σκουπιδια αλλα αυτο συμβαινε ΠΑΝΤΑ και οχι μονο τα τελευταια χρονια που λεει αυτος,στο οτι κραζει boku dake,nanatsu,one punch man,shingeki με ξεπερναει λεει πως γινετε να αρεσει στον κοσμο αυτο το πραμμα....HIPSTER 
Η παράνοια δεν έχει κάποια σχέση με αυτό αλλά δεν πειράζει, ούτε hipster ξέρεις τι σημαίνει οπότε το προσπερνάμε. Το ότι παραγκωνίζω τα σκουπίδια και τις μετριότητες με κάνει να μην ικανοποιούμε με τίποτα; Όχι δε συνέβαινε πάντα και είναι κάτι που άρχισε να συμβαίνει σε τόσο μεγάλο βαθμό τις τελευταίες 2 πενταετίες. Δεν έκραξα ποτέ Nanatsu no Taizai και One Punch Man. Δεν καταλαβαίνεις τι ακούς. Erased φυσικά και έκραξα μιας και είναι σκουπίδι των σκουπιδιών, Shingeki no Kyojin είπα πως είναι μέτριο και ότι θεοποιήθηκε επειδή όλα τα άλλα της χρονιάς του ήταν μάπες και πάμε στα 2 που είπες τώρα. NnT και OPM είπα πως βλέπονται και είναι κομπλέ αλλά όχι στο επίπεδο που λένε όλοι πως είναι. Σταμάτα να κάνεις σαν το παιδάκι που θα γκρινιάξει μόλις του πουν κάτι αντίθετο οι γονείς του γιατί νομίζει πως θέλουν να του πάνε κόντρα. Μια χαρά αιτιολόγησα τον εαυτό μου στο video για αυτά.

κραζει shingeki και λεει πως αρεσει αυτο που ολλο διαδραματιζεται πισω απο εναν βραχο μπλα μπλα μπλα,οχι θα κατσω να δω baccano που ολλο ειναι μεσα σε ενα τρενο! συμφωνα με τα λεγομενα σου και μετα θα το χαρακτηρισω αριστουργημα ακριβως επειδη μου αρεσε εμενα...δεν πα να μην αρεσε σε πολλους? αφου μου αρεσε εμενα ειναι αριστουργημα τελος!
Δεν το έκραξα αλλά τέλος πάντων, τα'παμε. Το Baccano δείχνει 3 ιστορίες την ίδια στιγμή μια εκ των οποίων είναι αυτή στο τρένο. Και ναι ακόμα και αν έχει τα μισά επεισόδια είναι έτη φωτός πιο μπροστά από το SnK που είναι απλά μέτριο. Πες ό,τι θες αριστούργημα, δεν σε εμποδίζει κανείς. Το θέμα είναι πως αν πεις αριστουργήματα anime τύπου τελευταίας γενιάς είναι σκουπίδια άσχετα τι τα θεωρείς. Τα σκουπίδια κάποιου είναι ο θησαυρός κάποιου άλλου; Ε κάπως έτσι.

βλεπεις nanatsu του πεταει το δορι απο το καστρο και φτανει στο χωριο και του το ξανα στελνει πισω με γαματη μουσικη  και ΚΑΥΛΩΝΕΙΣ
Μίλα για τον εαυτό σου. Δεν αρκεί μια τέτοια στιγμή για να με κάνει να ενδιαφερθώ, φαντάσου να με καυλώσει κιόλας. Έχω δει και καλύτερα shounen που ούτε βλέπουν το NnT από εκεί που είναι, το anime απλά βλέπεται τίποτα παραπάνω τίποτα παρακάτω.

δεν μπορεις εσυ να κρινεις το γουστο του καθενος
Βασικά μπορώ. Τα πάντα μπορείς να κρίνεις. Δεν σε εμποδίζει κανείς. Η γνώμη σου είναι.

@Hawkins έγραψε:κοιτα οι πλειοψηφια των μανγκα-ανιμ ειναι κατασκευασμενα για εφηβους...
Δεν ισχύει αυτό αλλά τέλος πάντων.

Η ειρωνία όταν αυτός που εννοείς δε βρίσκεται στην ηλικία που λες.

@Hawkins έγραψε:Το bleach είναι ένα ανιμ το οποίο ξεκινησε καταπληκτικα αλλά στην συνέχεια εκανε τρυπες που μπορούν να βουλιαξουν και δεξαμενόπλοιο...
Ξεκίνησε σαν μια φθηνή αντιγραφή του Yu Yu Hakusho. Που το είδες το "καταπληκτικά"; Αντιγράφω και εγώ το LOTR, αλλάζω τα ονόματα και τις φάτσες και έχω κάνει γαμάτη ιστορία. Δεν πάει έτσι.

Το να βγάζεις χολή για το bleach να το δεχτώ αλλά γιατι σε nanatsu,shingeki,one punch man? Που είναι οι τρυπες τους? Δεν του αρέσει οκ κανένα πρόβλημα,μην βγάζεις τόσο χολη όμως κ  με ιφακη οτι εμείς είμαστε κακογουστοι που τα βλέπουμε και δεν καταλαβαινουμε από ποιότητα
Πότε έβγαλα χολή για αυτά τα δυο; Τι λες; Αν ήθελα να βγάλω χολή πίστεψέ με θα ήταν σε διαφορετικό video και θα αράδιαζα ό,τι μαλακία είχαν. Και για 2 απλά anime πίστεψέ με μπορώ να βρω πολλά. Όμως όπως είπα τα anime είναι από αυτά που βλέπονται, δεν περιμένεις τίποτα από αυτά, δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Δεν τα έκραξα, δεν θα σου πω ότι θεωρώ πως κατάλαβες το video λάθος γιατί το έκανες. Και εγώ τα είδα, κακόγουστος και ότι δεν καταλαβαίνει από ποιότητα θα χαρακτηριστεί κάποιος που σε αυτά τα δυο θα βάλει 9-10/10.

222 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Δευ 20 Φεβ 2017, 20:30

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ρε εχει καλο σχεδιο το Yu Yu Hakusho; Λογω Togashi λεω να το ξεκινησω...

223 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Δευ 20 Φεβ 2017, 20:34

Kamikaze

Απλό σχέδιο έχει από όσο είδα. Δεν το έχω τελειώσει και δεν παίζει κιόλας.

224 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Δευ 20 Φεβ 2017, 20:40

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Δεν αξιζει;

225 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Δευ 20 Φεβ 2017, 21:12

LordAxel

Δεν αξιζει τοσο το το Yu yu hakusho. Το σχεδιο του ειναι απλο, απλα χαλαει προς το τελος. Γενικα πιο πολυ σε Dragonball μοιαζει παρα σε Hunter X Hunter. Απο τα 4 main arcs κατ' εμε αξιζει μονο το ενα(το 2ο) αντε και λιγο το 3ο που παει να μοιασει καπως στο ΗΧΗ αλλα μετα ο Yusuke γινεται super saiyan και επιστρεφει στις ντραγκονμπαλιστικες ριζες του. Ενα 6,5/10 ας πουμε. Θεωρω οτι οσοι το θαυμαζουν το κανουν επειδη ηταν απο τα πρωτα τους anime/manga. Αν θες κατι απο 90s και εχεις ηδη τσεκαρει το Dragonball, διαβασε Rurouni Kenshin ή εστω Slam Dunk(αμα ψηνεσαι για sports)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης