Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!

New episode is available
Anime is on break
New chapter available
Manga is on break

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 11]

226 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Δευ 20 Φεβ 2017, 22:50

Hawkins

δεν ξερω για το οτι το bleach αντεγραφε απο καποιον αλλα ξερω οτι μεχρι και το  τελος του soul sociaty εσπερνε...παρολα αυτα και στην συνεχεια ειχε καποιες καλες στιγμες βλεπε την μαχη με τον ulquiora

βασικα το να λες ασχημο ενα ανιμ οκ δεχτω αλλα αυτο που με ενοχλει ειναι οτι θεωρεις την αποψη σου ως την απολυτη...το shingeki το ειπες κακο και στην καλητερη μετριο δεν ειναι καθολου ετσι

σεβομαι τις αποψεις του καθενος αλλα κατσε σχολιασε οντως την σαπιλα μην λες για τα κορυφαια ανιμ που βγαινουν που στην ουσια κρατανε τον κοσμο κ να τα κραζεις και ολλας

σκεψου οτι εχεις μια μουναρα γκομενα...εχει ρε παιδι μου 1-2 μικρα ελατωματα*nanatsu,shingeki* τι κανεις την χωριζεις? μα φυσικα οχι! αμα ηταν μια μουναρα η οποια ηταν σχιζοφρενης τοτε ναι *bleach*

το shingeki με το nanatsu ειναι μουναρες τις αγαπας και με τα ελατωματα τους γιατι αν δεν υπηρχαν αυτες θα μιλαγαμε για μαυρα χρονια

227 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 00:49

Tcixlas

λατρεύω τους παραλληλισμούς του χοκ

228 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 00:54

LordAxel

Πρωτον, αν το Bleach ηταν γκομενα θα ηταν ναρκομανης οπως και ο συγγραφεας του
Δευτερον, λυπαμαι που το λεω αλλα αν θεωρεις το shingeki και το nanatsu μουναρες τοτε ειτε εισαι τυφλος ειτε δεν εχεις δει καλυτερες γκομενες xD xD.
 Το Nanatsu ειναι απλα ενα κλασσικο shonen με καλουτσικο comedy, καλουτσικες μαχες και αρκετα καλο animation. Ειναι ευχαριστο, αλλα με την καμια δεν φτανει κορυφες οπως FMA:B και HXH. Ειναι ενα Fairy Tail done right
To Shingeki ξαναλεω εκανε θραυση γιατι οι περισσοτεροι anime fans εχουνε δει naruto, one piece και Fairy Tail και οταν ειδανε λιγο αιματακι και κομπαρσους να πεθανουν σε ενα dystopian setting απλα καυλωσανε. Εχει καλες μαχες, βαρετο side cast, 1-2 καλους χαρακτηρες και εναν πολυ generic πρωταγωνιστη. Η ουσια ειναι οτι για τους περισσοτερους οπαδους του δεν υπηρχε καλο μετρο συγκρισης. Αν δωσεις σε καποιον να διαβασει Berserk ή vinland saga και μετα τον βαλεις να δει shingeki θα νομιζει οτι βλεπει κωμωδια
Επισης, εχω διαβασει και τα μανγκα των συγκεκριμενων σειρων γιατι με ενδιεφεραν. Το Shingeki το παρατησα γιατι ασχολιοταν με κατι πολιτικες μαλακιες, ενω στο nanatsu ειμαι up to date αλλα πλεον με εχει ξενερωσει. Το 2ο saga ειναι αρκετα χειροτερο απο το 1ο(δλδ. αυτο που εχει το ανιμε) 
Οι σειρες αυτες δεν μπορουν να θεωρηθουν αριστες γιατι απλα δεν αριστευουν σε κατι
Σου δινω και τις προσωπικες παντα βαθμολογιες μου για να μην κρυβομαι στις σειρες και μετα πες οτι θες:
Shingeki no Kyojin : 7/10(anime) 6/10(manga)
Nanatsu no Taizai: 7/10(anime) 6/10(manga)

229 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 01:01

Tcixlas

θα έβαζα και 8 να σου πω την αλήθεια και στα 2 anime δε σου λέω ότι είναι γαμάτα, αλλά βλέπονται λίγο πιο καλά απο ευχάριστα ίσως... ούτε μετρια τα λες....

230 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 14:39

Hawkins

ειμαι λατρεις των shonnen...μπορω να πω οτι για το bleach δεν εχω πολυ αντικειμενικη αποψη μιας και ηταν το δευτερο ανιμ που ειδα μετα το death note και συνεπως το πρωτο ανιμ με ξυλο οντας σε ηλικια 15 χρονων,μπορω να σου πω οτι το αγαπησα μεχρι το μια ωραια πεταλουδα...μετα μεγαλονοντας καταλαβα τις τρυπες που ειχε αλλα οπως και να το κανουμε εχει μια ιδιαιτερη θεση στην καρδια μου γιατι αυτο με εβαλε στα ανιμ με ξυλο

το καλητερο που ειχε το bleach που το λεω ακομα ομως ειναι οι ΦΟΒΕΡΟΙ χαρακτηρες του και σχεδιαστηκα και γενικα σαν badass, αυτο ο αντετοκουμπο το πετυχε με αριστα ασχετα αν το κατεστρεψε με την πλοκη...

εννοειτε λορδε το bleach δεν το συγκρινεις με hxh το οποιο τυχαινει να ειναι και το αγαπημενο μου ανιμ

τωρα για το brotherhood ξερω οτι θα καω στην κολαση αλλα δεν μου αρεσε...δυστηχως ηταν απο τα πρωτα ανιμ συνεπως ημουν kid

για το shingeki λορδε πρωσοπικα το εχω σαν 5ο αγαπημενο ανιμ,μου αρεσε παρα πολυ
αν θυμασαι στην αρχη της ιστοριας λεγοντε καποιες ατακες 'αυτος ο κοσμος ειναι σκληρος και απανθρωπος αλλα ειναι επισης και πολυ ομορφος'  'αν κερδισεις θα ζεισεις,αν χασεις θα παιθανεις,αν δεν παλεψεις δεν μπορεις να κερδισεις'.Οπως ειπε και ενα παιδι σε ενα review που μου αρεσε αυτες οι ατακες ειναι οι αποψεις του συγραφεα για τον κοσμο...η ζωη ειναι ενας αγωνας και πρεπει να διεκδικησης να παρεις οσα μπορεις απο αυτην...η ακομα πιο απλα η ανθρωπινη φυση δεν μπορεσε ποτε να ξεφυγη απο το νομο της ζουγκλας

γενικα περναει αρκετα μηνηματα δεν ειναι απλα ενα ανιμ για καγκουρες,εγω προσωπικα ταυτιστικα με τους χαρακτηρες

231 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 14:55

Tcixlas

σε πολλά ανιμ υπάρχει αυτό χοκ παρόλα αυτά δε τα λες και αξιόλογα... όπως και να έχει είναι αξιόλογο, απλά δεν το λες και τοπ... στην αρχή μου άρεσε και μένα αρκετά αλλά λίγο μετά που είδα κι άλλα ανιμ αλλαξα γνώμη :p

232 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 15:04

Aldark

Να πω για το μπλητς κυρίως , ότι όντως είναι ένα εξαιρετικό shonen αρχικά και μάλιστα πρωτότυπο , με τρομερούς χαρακτήρες , που ο ίδιος του ο δημιουργός αποφάσισε να καταστρέψει ή απλά είχε σκεφτεί κάτι άλλο και του πανε γράφε γιατί πουλάει , οπότε είπε να ανάψει ένα (και να κάνει 50 ναρκωτικά ταυτόχρονα tbh) και να τα γαμήσει όλα. Πέρα από το στόρυ που σάπισε , ακόμα και στο μάνγκα του ο άνθρωπος δε σχεδίαζε καν μπακγράουντ λες και το κόμιξ το σχεδιάζω εγώ στο δημοτικό...
Εντιτ: για όλα τα πόιντς του Θάνου δεν μπορώ να τοποθετηθώ γιατί δεν είδα ακόμα φουλ το βίντεό του. Δεν ξέρω κατά πόσο θα τα δει όσα λέτε/όσα θα πω , οπότε για να είναι πιο επικοιδομητική η συζήτηση θα ταν καλό να τα συζητήσει κάποιος μαζί του απευθείας xD

233 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 16:10

Hawkins

κοιτα οταν λες τοπ εννοεις τα αριστουργηματα? αν ετσι ενταξει δεν λεω οτι ειναι και αριστουργημα αλλα μου αρεσε παρα πολυ

για το bleach ειναι πολυ κριμα ρε φιλε ειχε τα μεσα να γινει κορυφαιο shonnen...δεν καταλαβα ποτε γιατι δεν αναπτυξε τους χαρακτηρες των espada που περα απο τους ulquiora και grimmjow  οι αλλοι ηταν απλοι κομπαρσοι που εκαναν μια μαχη και σκοτωθηκαν αυτο...ειδικα για τους τρεις πιο δυνατους το σκεφτομαι και τρελενομαι

ο αιζεν δεν χρειαζοταν να γινει πεταλουδας για να μας δειξει οτι ειναι σε τρελο λβλ,θα γουσταρα να ηταν οπως ηταν συνεχεια χωρις καμμια μεταμορφοση

δεν εχω διαβασει το μανγκα αλλα εχω ακουσει οτι ο επομενος κακος ειναι το σπαθι του ιτσιγκο που τελικα ηταν κουινσι...σαν ιδεα μου αρεσει αλλα ακουσα οτι το κατεστρεψε και αυτο

234 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 18:03

Tcixlas

αστο γάμησε το και να διαβάσεις απλά θα χαλάσει η αποψη σου για το σονεν, οπότε μη το κάνεις εγώ το μετάνιωσα

235 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 18:09

Hawkins

πφφ γιατι ρε κουμπο γιατι?!

236 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 19:49

Tcixlas

γιατί τα κουμπιά που του δώσανε τον τριπάρανε άσχημα...

237 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 20:13

LordAxel

Δεν εχω δει ολο το Bleach για να εχω ολοκληρωμενη αποψη(βεβαια εχω δει σχεδον ολες τις μαχες στο youtube ξερω γω) αλλα εχω διαβασει σε συνεντευξη του οτι αρχικα ηθελε να το κανει πολυ μικροτερο, απλα επειδη ειδε οτι πουλαγε το επεκτεινε σε σημειο που επαψε να ασχολειται με τα power levels και το story και εχασε το μεγαλυτερο μερος του κοινου του 
Ενα καλο βιντεο απο εναν καλο youtuber για περισσοτερα https://www.youtube.com/watch?v=ACq7tgjHdGA
Οσοι θελετε ενα καλυτερο Bleach διαβαστε το Psyren, δεν εχει φοβερο τελος αλλα ειναι μικροτερο και πολυ ευχαριστο

Χοκ, προφανως δε θα σε βρισω αμα δε σου αρεσε το Brotherhood, εχεις δικαιωμα να εχεις διαφορετικη γνωμη απλα νομιζω καταλαβαινεις οτι εχει πολλα καλα στοιχεια και ενα μεγαλο μερος του praise του το αξιζει
Δεν διαφωνω με οσα λες για το SnK απλα το point μου ειναι οτι το συγκεκριμενο theme το εχω δει με καλυτερα γραμμενο τροπο(κατ'εμε εστω) σε πολλα αλλα manga/anime:Για αρχη Berserk και Parasyte και αν το παμε σε manga που δεν εχουν γινει animated το Battle Royale και το Holyland εκφραζουν πολυ ωραιοτερα το αισθημα της επιβιωσης και το νομο της ζουγκλας οπως λες και συ και μαλιστα κανενα απο τα 2 δεν εχει supernatural element, δλδ. ειναι man vs man.

238 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 20:37

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Επιπλεον και το Eden No Ori (Cage Of Eden) αξιζει για survival manga.

Cage Of Eden

Tωρα εαν ειναι να κατσουμε να συζητησουμε για Bleach καλο θα ηταν στο thread του. Σκεφτομαι να τα μεταφερω τα Bleach related posts.... θα ρωτησω τον Al και θα δουμε. Βεβαια αναρωτιεμαι στο anime η manga section θα πηγαιναν τα posts.

ΒΤW κατεβαβαζω στο κινητο το Battle Royale και το Pluto.

239 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 21:07

LordAxel

Αξιζουν και τα 2 και διαβαζονται και γρηγορα. Για pluto ειχα σκεφτει να κανω και θεμα αλλα μετα λεω ασ'το

240 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 21:59

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Φτιάξε ρε μην κολλάς. Και εγώ έτσι κάνω... Τελειώνω κάτι και φτιάχνω thread.

241 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 22:08

Aldark

ok , νομίζω το πήγαμε αλλού , φτιάξτε θέμα για ότι δεν υπάρχει και επαναφορά στη συζήτηση για το Θάνο και τη σειρά του! gj!

242 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 22:45

LordAxel

Ρε βαριεμαι  xD. Βεβαια τωρα που τελειωνω εξεταστικη(ναι ειναι τρομπες και δινω ακομα και τωρα) θα διαβασω μαζικα καποια manga και θα τελειωσω καποια αλλα που εχω αφησει, ετσι λογικα θα κανω αλλα 4-5 topic. Βεβαια για Urusawa η γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να τα διαβαζεις πρωτα Monster ή 20th Century Boys και μετα Pluto. Βεβαια, αν το μεγεθος ειναι το θεμα καλα κανεις και ξεκινας απο εκει

243 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τρι 21 Φεβ 2017, 23:07

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Λοιπον το θεμα μπηκε στο spam διοτι εχει γινει λιγο παιδικη χαρα. Απο κραξιμο του χοκινς πηγαμε στο bleach και μετα στις προτασεις manga κλπ.

244 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τετ 22 Φεβ 2017, 00:13

Tcixlas

άρα συνεχίζουμε κανονικά?

245 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τετ 22 Φεβ 2017, 00:40

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Κανονικα ναι... απλα απο τη στιγμη που σταματησε να ανεβαζει βιντεο εχουμε ξεφυγει γενικως στο θεμα της συζητησης. Ο χοκ το συνεχισε σωστα αλλα μετα ξεφυγαμε. Απο κει που ξεκιναει το bleach και μετα πρεπει κανονικα να φυγουν τα posts και να πανε στα καταλληλα threads, διοτι αλλιως τα warns θα πεφτανε βροχη στο section που ηταν πριν το θεμα.

246 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τετ 22 Φεβ 2017, 00:55

Aldark

άρα λέμε για ότι θέλουμε στο προηγούμενο πλαίσιο , νταξει αν γαμηθεί εντελώς θα το κλείσουμε και θα πάμε στο κανονικό σπαμ.

247 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τετ 22 Φεβ 2017, 00:57

Tcixlas

καλώς σπαμμάρετε πάνω στα βίντεο του θάνου παίδες

248 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τετ 22 Φεβ 2017, 01:08

LordAxel

Σιγα ρε παιδια καλη συζητηση κανουμε και στην τελικη 5 ατομα συμμετεχουν
Ετσι κι αλλιως τα βιντεο του Θανου ειχανε γινει spam corner λογω Tcixla  xD xD

249 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τετ 22 Φεβ 2017, 01:10

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Γι' αυτο και πηγε στο σπαμ διοτι η συζητηση ξεφυγε. Απλα η τελευταια σελιδα πρεπει το μισο να παει στο bleach και το αλλο στο προτασεις για manga/anime. xD

250 Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Την / Το Τετ 22 Φεβ 2017, 01:33

Aldark

ε και τελικά το θέμα θα κλείσει γιατί τείνει να πάρει τη θέση του σπαμ κόρνερ xD και ο Θάνος εξαφανίστηκε...κρίμα γιατί μεταξύ μας (admin clothes off) ήθελα να δω διαξιφισμό μεταξύ εκείνου και του Χόκινς....λυγμ (admin clothes on)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης