Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!

New episode is available
Anime is on break
New chapter available
Manga is on break

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one?

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Σαβ 08 Οκτ 2016, 19:15

Tcixlas

οι καινούριοι μοχλοί είναι απίστευτοι, εγώ συνεχίζω να θεωρώ βεβαια πιο στιβαρό του xbox

27 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Σαβ 08 Οκτ 2016, 19:22

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Input Lag που μετριεται σε ms. Μπακαλιστικα ειναι η στιγμη που θα πατησεις ενα πληκτρο στο controller και μετα ποσο γρηγορα θα εμφανιστει στην οθονη η εντολη. Μιλαμε τωρα εαν εισαι απιστευτα καλος και θες να γινει καλυτερος ακομα. Δηλαδη εαν πας για πρωταθληματα και παρομοια τοτε πρεπει να παιζεις σερ TVs με χαμηλο input lag. Απο οτι εχω καταλαβει δεν σε κοβω για ατομο που πας σε τουρνουα αλλα εδω μιλαμε στα λεφτα που θα δωσεις να παρεις οτι καλυτερο υπαρχει.

28 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Σαβ 08 Οκτ 2016, 19:24

Tcixlas

hawk πάρε μια απλή hd τηλεόραση ρε εσένα δε σε νοιάζει

29 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Σαβ 08 Οκτ 2016, 19:54

Hawkins

ty για τις πληροφοριες με λιγο ψαξιμο που εκανα ειδα οτι θες 30 και κατω input lag για να ευχαριστιθεις παιχνιδι 

οι τηλεορασεις που κοιταγα εγω να παρω ειχαν input lag η μια 100 και η αλλη 28.3 με 400 ευρω μια 40' sony λετε να παρω αυτην? παντως αν ειναι το ιδιο ακριβως ms με το λολ τοτε δεν θα εχω προβλημα ουτε με 30+ μιας και λολ εγω επαιζα με 80 ms και δεν ειχα καθολου προβλημα

λοιπον για τελευταια φορα εσεις τη λετε να παρω μια τηλεοραση οικονομικη και ας εχει μεγαλο input lag δεν θα εχω προβλημα ετσι?

παιδια λετε να παρω καμια τηλεοραση απο το amazon που τις εχει πιο οικονομικα? και αν ναι εφοσον δενε χω τραπεζικο λογαριασμο μπορω μεσω ελτα να την παραγγειλω?

30 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Σαβ 08 Οκτ 2016, 20:20

Tcixlas

πρόβλημα ρε φίλε, απο τη στιγμή που δε σε ένοιαζε μέχρι τώρα, δε νομίζω να έχεις, αλλά σκέψου ότι για 50-100 ευρώ καλύτερα να πας στην άριστη επιλογή για σένα

31 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Σαβ 08 Οκτ 2016, 21:06

Hawkins

κοιτα πιο πολυ κοιταω το multiplayer στα παιχνιδια και μιας και πειρα αποφαση να ξεκινησω παλη το gaming  θελω να απολαυσω οσο μπορω καλητερα αλλα με το μπατζετ που διαθετω που θα ειναι γυρω στα 600 ευρω με τηλεοραση και κονσολα

και δεν ειναι οτι δεν με ενοιαζε μεχρι τωρα απλα δεν επαιζα,βεβαια ειδα με λιγο ψαξιμο οτι ολλες οι τηλεορασης κουτια ειχαν 0 ms οποτε για αυτο ισως να μην παραπονιομουνα και φοβαμαι οτι μπορει να καταλαβω το λαγκ και να ξενερωσω

τεσπα που μπορεις να βρεις ποσο λαγκ εχει μια οθονη? βρηκα αυτην την τηλεοραση εδω αλλα δεν ξερω που να τα βρω τα χαρακτηριστικα της 
LG TV 43" 43LH500T

32 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Σαβ 08 Οκτ 2016, 21:19

Tcixlas

εψαξα λίγο τα σπεκς δεν το αναφέρει αναγκαστικά πρέπει να βρεις τεσταρισμένη για να είσαι οκ, αλλά επειδή οι τεσταρισμένες που βρίσκω στις ίντσες που ψάχνεις δεν υπάρχουν ελλάδα έχεις θεμα εκει ρε

33 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Σαβ 08 Οκτ 2016, 23:18

Hawkins

Αχχχ αχχχ τώρα καταλαβενω τη πέρασε ο deathracer...στις ποσεςιντσες βρησεις εσύ 32?
Btw εισαι γκειμερ εχεις καμμια κονσολα?

Κάνω εντιτ
Παιδιά βρήκα τη έχει ή συγκεκριμένη αλλά δεν ξέρω πόσο αξιόπιστη ιστοσελίδα είναι https://m.alzashop.com/43-lg-43lh500t-d4026377.htm

1.4 λέει στο input lag δλδ κάτι παραπάνω από καλά αν όντως ισχύει καθώς αν έχω υπολογιση σωστά βγαίνει γύρω στα 25 lag αλλά αυτό που με ξενερωσε είναι στα καρέ ενώ όταν πας να το αγοράσει λέει έχει 200 hz σε αυτή την σελίδα έλεγε 50 τη λέτε να την αγοράσω αξίζει τα 300 ευρώ?

34 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Κυρ 09 Οκτ 2016, 02:30

Tcixlas

τι να σου πω ρε χοκ, θεωρητικά αξίζει, απο κει και πέρα τα 25 είναι πολύ λίγα για τηλεόραση 43 ιντσών και στα 300 ευρώ κάτι μου βρωμάει, με βάση τον έλεγχο που έκανα πριν στην κατηγορία 40-43" το λαγκ κυμαίνεται απο 30+ σε μία σύγκριση value for money

35 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Κυρ 09 Οκτ 2016, 10:38

Hawkins

ισχυει πολυ αυτο που λες και εμενα κατι μου βρωμαει πολυ ασχημα,αλλα θα το ρισκαρω δεν μπορω να κανω κατι αλλο 42' LG 300 ευρω δυσκολα βρισκεις

36 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Κυρ 09 Οκτ 2016, 11:04

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Αυτο με τα Hz ειναι ο ρυθμος ανανεωσης της εικονας. Οσο μεγαλυτερο τοσο το καλυτερο οταν παρακολουθεις ποδοσφαιρο κλπ.

Τα κανονικα Hz ειναι 50 και 100 (60 & 120 στο αμερικα). Οταν βλεπεις μια TV που λεει 800Hz δεν ειναι ποτε 800. Η 50 η 100 εινα!!! Τεσπα για αγωνες κλπ. πρεπει να εχεις 100.

Μπες εδω να δεις TVs για input lag & refresh rate. Να ξερεις οτι δυσκολα θα παρεις TV με απ'ολα διοτι θα πληρωσεις ακριβα. Το input lag εαν δεν ειναι τεραστιο δεν θα εχεις προβλημα.

http://www.rtings.com/

37 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Κυρ 09 Οκτ 2016, 11:13

Hawkins

arigato παιδια θα καταληξω λογικα στην LG και θα επιστρεψω με εντυπωσεις τα χριστουγεννα αντε οταν παρω ps4 να παιξουμε κανα ματσακι

38 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Κυρ 09 Οκτ 2016, 11:34

Tcixlas

παρεπιπτόντως πουλάω ένα σετ φίλου ps4 ο τύπος πήγε περυσι τέλη γεννάρη κι έριξε πάνω απο 1000 κωτσόβολο(είχε κερδίσει ένα καλό στοιχημα) και πήρε ps4 1tb με βάση ψύχτρα 2 στηρίξεις φορτιστές για 4 χειρηστήρια, και εκτός απο το ένα χειρηστήριο που είχε μέσα πήρε αλλα 3 το ένα άσπρο το άλλο καμουφλαζ και το άλλο σπεσιαλ εντισιον 20 χρόνια(100 γιουρα) και πήρα και 6 παιχνιδάκια ολόφρεσκα απο ένα 50άρι το ένα τουλάχιστον:p σκέψου πόσα έσκασε τελικά.... έπαιξε ζήτημα 5-6 φορές μισό χρόνο τώρα γιατί του κόψανε το ρεύμα σπίτι για καιρό και γενικά με κάτι χρέη οικογενειακά, και έφαγε τέτοια ξενέρα που το παράτησε απλά εκεί... κι ο καημένος το πουλάει τώρα και που να αγοραστεί ολο μαζί το σετ τώρα :p με αξία πάνω απο 1000 το ρίχνει στα 490 και δε θα το πάρει και κανείς

39 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Κυρ 09 Οκτ 2016, 14:11

Hawkins

οχι δεν θα το παρει και κανεις αν το βαλει e-bay εφυγε σε μια μερα

καλα ομως ρε φιλε ενω εχει οικονομικα θεματα τρομερα παει και αγοραζει ps4 και χαλαει 1000+? ια ηθελε ο κολος του

40 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Κυρ 09 Οκτ 2016, 14:33

Tcixlas

είχε κερδίσει ένα στοιχημα 1600 και τα έκανε όλα σχεδόν πλει και κινητό, έβαλε και 200 στη δεή μετά γαμήθηκε τώρα πριν 3-4 μηνες η φάση που έμεινε άνεργος πάλι...

όταν δεν έχεις ζήσει πολλά χοκ, και πιάνεις στα χέρια σου λεφτά δεν ξέρεις πως να τα χαρείς... τον καταλαβαίνω είπα και στο μητσο για το παιδί...

ebay για να φύγει δε θα χει εγγύηση δε θα χει τίποτα, κι επίσης έχει αρκετά έξοδα αποστολής όπου πάει... το έχουμε βάλει σε εγχώρια σαιτ... οι περισσότεροι παζαρεύουν πολύ, και οι άλλοι θέλουν να σπάσουν το πακετό

41 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Κυρ 09 Οκτ 2016, 15:35

Kamikaze

PC πάρε

42 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Κυρ 09 Οκτ 2016, 15:58

Tcixlas

δε μπορείς να δεις ματς στο πισί, και είναι δύσκολο να παίξεις παρείστικο γκειμ στυλ προ

43 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Κυρ 09 Οκτ 2016, 16:21

Aldark

δεν έχω διαβάσει κανένα ποστ , wii u

44 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Κυρ 09 Οκτ 2016, 16:41

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Όχι Ουι Ου ρε ημαρτον....

45 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Κυρ 09 Οκτ 2016, 17:11

Tcixlas

άμα ο άνθρωπος δεν ξέρει και προτείνει απλά με το name έτσι είναι

46 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Κυρ 09 Οκτ 2016, 18:08

Hawkins

δεν ειμαι φαν των pc καθολου περνω μια κονσολα και καθαρησα στο pc εισαι στο γραφειο και αλλα πολλα δεν αξιζει για εμενα

για τον φιλο σου κριμα αμα δεν ξερεις να διαχειριζεσε λεφτα αυτα συμβαινουν εγω στην θεση του θα κοιταγα να βρω αλλη δουλια δεν αξιζει να πεταξεις τοσα λεφτα πουλοντας την κονσολα.Ολλοι καποια στιγμη μεχρι τωρα ειχαμε δυσκολιες αλλα τις περασαμε

wii u ειναι τερμα μαλακια κοτσους σας επιασε η nintento οποιος το αγορασε

47 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Κυρ 09 Οκτ 2016, 18:29

Tcixlas

χοκινς άστο δεν ξες το στόρι, αν ΄΄εβρισκε δουλειά δε θα ταν έτσι, έχει δουλέψει σε λαική σκουπιδιάρης τα πάντα, δε φοβάται τη ΄δουλειά μέχρι και σε χωράφια κάνει μεροκάματα, απλά πλέον τα μεροκάματα δε του φτάνουν να ζει, τεσπά άλλη συζήτηση αυτή τώρα, ας είναι καλά το παιδί!!!

το γουί είναι αισχρό

48 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Κυρ 09 Οκτ 2016, 18:40

Hawkins

καλα οντως αν δεν ξερεις μια τεχνη τωρα την εβαψες!!

το wii δεν ειναι απλα αισχρο ειναι για μωρα

49 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Κυρ 09 Οκτ 2016, 18:46

Tcixlas

ο αλνταρκ ζει σε εναν κοσμο αγγελικα πλασμενο angel2 angel2 angel2 angel2 angel1 angel1 angel1 angel1

50 Απ: τι να παρει ο χοκινς ps4 ή xbox one? Την / Το Δευ 10 Οκτ 2016, 13:05

Aldark

προφανώς. Καταρχάς όντως το Wii U αξίζει για μισό παιχνίδι , αλλά το Wii είναι αξία <3
Αλλά θα βγούμε οφφ τόπικ , οπότε θα τα πούμε μία άλλη φορά.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης