Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!

New episode is available
Anime is on break
New chapter available
Manga is on break

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Reading/Watching log??

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51 Απ: Reading/Watching log?? Την / Το Παρ 08 Σεπ 2017, 20:28

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
To τελειωσα σημερα αλλα meh. Καλο αλλα περα το cliffhanger τελος ηταν λες και περιμενα μεγαλυτερη κλιμακωση. Τα κινητρα των κακων τα βρηκα πολυ generic. 7/10

Eλεγα να ξεκινησω το διαβασμα του πρωτου part του JoJo αλλα επειδη ειδα στο MAL οτι το Pluto ειναι spin-off του Tetsuwan Atom δεν ξερω τι να ξεκινησω απο τα δυο πρωτα.... xD

52 Απ: Reading/Watching log?? Την / Το Παρ 08 Σεπ 2017, 22:14

LordAxel

Deathracer2009 έγραψε:To τελειωσα σημερα αλλα meh. Καλο αλλα περα το cliffhanger τελος ηταν λες και περιμενα μεγαλυτερη κλιμακωση. Τα κινητρα των κακων τα βρηκα πολυ generic. 7/10

Eλεγα να ξεκινησω το διαβασμα του πρωτου part του JoJo αλλα επειδη ειδα στο MAL οτι το Pluto ειναι spin-off του Tetsuwan Atom δεν ξερω τι να ξεκινησω απο τα δυο πρωτα.... xD
Εμενα μου αρεσε το Pluto γιατι ηταν μικρο μυστηριο που εμπλεκε ωραια με sci-fi(γενικα ολες οι σχεσεις ρομποτ-ανθρωπων που εδειξε και πως "συζουσαν" στην κοινωνια μου φανηκαν αρκετα κουλ). Βεβαια θεωρω επρεπε να δειξει λιγο περισσοτερο τον villain. Για μενα λιγο πιο πανω καπου στο 8-8.5/10.
Δεν ειναι ακριβως spin-off, ειναι retelling ενος arc απο το Atom και απλα δανειστηκε τους χαρακηρες και εκανε δικη του ιστορια. Προφανως δεν χρειαζεται να ασχοληθεις με το Atom, ειναι manga του '50 και αν και γραμμενο απο τον Πατερα των Anime/Manga Osamu Tezuka, δεν θεωρειται στις πολυ καλες δουλειες του. Εννοειται πιανεις Jojo part 1

53 Απ: Reading/Watching log?? Την / Το Κυρ 10 Σεπ 2017, 19:21

Scarlet D.

Admiral Garp
Admiral Garp
τελειωσα το Eromanga-Sensei... εχουμε harem, έχουμε σχεδον incest με τον πρωταγωνιστη και την αδερφη του, έχουμε χαλαρο-ecchi κτλ... δεν μου αρεσε γενικα, δεν ειχε κατι σπεσιαλ, δεν το προτεινω.

54 Απ: Reading/Watching log?? Την / Το Δευ 11 Σεπ 2017, 23:48

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Finito το πρωτο part του JoJo. Πολυ καλο αλλα ξενερωσα λιγο διοτι οσες σκηνες εχω δει στο youtube με το ξυλικι που εχει πεσει στο anime ηταν φαινεται απο αλλον JoJo και λιγο πολυ νομιζα οτι ηταν σκηνες απο το πρωτο Part. Anyway τωρα κατεβαζουμε το 2ο....

Ενα 8/10 απο εμενα το πρωτο part.

55 Απ: Reading/Watching log?? Την / Το Τρι 12 Σεπ 2017, 01:03

LordAxel

Deathracer2009 έγραψε:Finito το πρωτο part του JoJo. Πολυ καλο αλλα ξενερωσα λιγο διοτι οσες σκηνες εχω δει στο youtube  με το ξυλικι που εχει πεσει στο anime ηταν φαινεται απο αλλον JoJo και λιγο πολυ νομιζα οτι ηταν σκηνες απο το πρωτο Part. Anyway τωρα κατεβαζουμε το 2ο....

Ενα 8/10 απο εμενα το πρωτο part.
Λογικα ειδες απο Jotaro(αυτος ειναι ο πιο iconic Jojo). Το part 1 εχει το στιγμα της 80ιλας πανω του(φουσκωτοι αντρες που κανουν manly things), αλλα παρ'ολα αυτα διαβαζεται ευχαριστα. 
Πολυ θετικο το οτι σου αρεσε, κατα πολλους(και εγω μεσα) το παρτ 1 ειναι το λιγοτερο καλο 
Σημαντικη πληροφορια: απο 3ο παρτ αλλαζουν και οι δυναμεις, "φευγει" το hamon και εχουμε τα stands που ειναι το power system στα παρτς 3-8

56 Απ: Reading/Watching log?? Την / Το Τρι 12 Σεπ 2017, 04:48

Kamikaze

Διάβασε κατευθείαν το 7 δεν χάνεις τίποτα.

Έχω να γράψω για το τι βλέπω 3μιση μήνες. Καλά όχι ότι υπάρχει υλικό να δώσω.
Παράτησα αυτό με τον φοίνικα τελικά.
Άρχισα House of Cards και το παράτησα.
Άρχισα να διαβάζω το δεύτερο βιβλίο από τα άπαντα του Lovecraft, κάποια στιγμή θα το τελειώσω(200 σελίδες μένουν-βγαίνουν γρήγορα).
Άρχισα Sons of Anarchy, νταξ δεν με κρατάει αλλά θα δείξει.

Α είδα και Μαύρα Μεσάνυχτα.

57 Απ: Reading/Watching log?? Την / Το Τρι 12 Σεπ 2017, 13:26

LordAxel

Kamikaze έγραψε:Α είδα και Μαύρα Μεσάνυχτα.
ΘΡΑΣΟΣ FTW!!

58 Απ: Reading/Watching log?? Την / Το Τετ 13 Σεπ 2017, 03:51

Kamikaze

Παράτησα Sons of Anarchy και ξέχασα να πω πως άρχισα και Mr Robot και το dropαρα και αυτό.

Ο Λάζαρος μου άρεσε περισσότερο.

59 Απ: Reading/Watching log?? Σήμερα στις 02:16

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Finito και το 2ο part του JoJo. Καλο αλλα δεν φτανει το πρωτο part. Μαλλον επειδη το πρωτο ειχε Dio. Συν τοις αλλοις οι 2 τελικες μαχες με απογοητευσαν. Ειδικα η μαχη μεταξυ Wham και Joseph.

7/10

Παμε για Part 3 τωρα και ηρθε η ωρα να δω τα 2 πρωτα parts στο anime. ouf

60 Απ: Reading/Watching log?? Σήμερα στις 16:37

Kamikaze

Μακάρι να βλέπεις τα Blue Rays και όχι τις tv version με τις μαυρίλες στις σκηνές βίας.

61 Απ: Reading/Watching log?? Σήμερα στις 17:06

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εγω αυτο που βλεπω το εχουν μεταφρασει οι Blood Moon Dragons.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης