Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!

New episode is available
Anime is on break
New chapter available
Manga is on break

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 858: "The Meeting"

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Τι θα γίνει τελικά με τη συνάντηση? Θα τα βρούνε?

38% 38% [ 3 ]
0% 0% [ 0 ]
13% 13% [ 1 ]
49% 49% [ 4 ]
0% 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 8

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Σαβ 11 Μαρ 2017, 22:37

Hawkins

το να διαφωνεις μαζι μου ειναι σαν να διαφωνεις με τον οντα

52 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Κυρ 12 Μαρ 2017, 07:33

Tcixlas

το να τρολλάρεις εδώ είναι -25% warning bar

για όσα είπες πιο πάνω, διαφωνώ σε ένα κομμάτι... ξέχασες τα αγγελάκια στους ώμους του luffy που τον μπερδεύουν, τον μάγο που εμφανίζεται στο wano και φέρνει μαζί του το saitama, γιατί τελείωσε η κανονική σεζόν του...

χοκ αν δεν κάνεις πλάκα, που ελπίζω να κάνεις πραγματικά, τότε θα σταματήσω να διαβάζω τα μεγάλα ποστ σου, για αποφυγή καύσης εγκεφαλικών κυττάρων...

53 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Κυρ 12 Μαρ 2017, 10:07

Heavenly Yaksha

Hawkins έγραψε:το να διαφωνεις μαζι μου ειναι σαν να διαφωνεις με τον οντα

Μήπως είσαι τίποτα ανηψιός του;  xD xD

54 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Κυρ 12 Μαρ 2017, 12:13

Hawkins

Έκανα μία πρόβλεψη​για το πως θα πάει ή ιστορία τώρα γιατί να τρολλαρο δεν καταλαβενω....Τόσο απίστευτο​ σου φενεται ν είναι ο μαύρος ο μόνος γιοκο στην θαλλασα με τρομερη δυναμη?

55 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Κυρ 12 Μαρ 2017, 13:11

The Red-Haired

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Wait a minute...

Υπάρχει και ο Shanks. Κι έχουν προηγούμενα οι δυο τους.

56 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Κυρ 12 Μαρ 2017, 14:46

Tcixlas

είπε ο χοκ ότι τον σανκς τον σκοτώνει μετά τη big mom...

57 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Κυρ 12 Μαρ 2017, 15:00

Hawkins

Ο σανκς έχει πει ότι είναι γιονκο μονο γ να κρατά τις ισσοροποιες δεν περιμένω να κάνει κάποια κινηση εκτός και άμα του επιτεθούν...στον πολεμο θα πάει για να σωσει τον λουφη
Και δεν παιθενει από τα χέρια του μαύρου αλλά από του ακαινου
Ο μαύρος είναι ύπουλος βρησκει ευκαιρίες δεν πάει σε ολοκληρωτικό πόλεμο που δεν ξέρει αν θα κερδίσει άρα δεν πιστεύω πως θα επιτεθεί στον σανκς

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Hawkins στις Κυρ 12 Μαρ 2017, 15:05, 1 φορά

58 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Κυρ 12 Μαρ 2017, 15:03

Tcixlas

δε το γράφεις εσυ ρε φίλε να βγάλουμε άκρη?

59 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Κυρ 12 Μαρ 2017, 15:07

Hawkins

Δεν καταλαβαίνω γιατί ειρωνευεσε αν θες πες το λόγο που με θεωρείς τρελο

60 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Κυρ 12 Μαρ 2017, 15:29

Tcixlas

δυσκολεύεσαι να πιστέψεις κάτι που σου δίνει έτοιμο στο αρκ που είμαστε τώρα, αλλά βγάζεις συμπεράσματα απο δικές σου θεωρίες για πράγματα που μπορεί να μη γίνουν ποτέ, τα οποία παίρνεις σαν fact, που ακόμα κι αν γίνουν δε θα γίνει αν δεν περάσουν 5-6 χρόνια....

δεν μπορώ να απαντάω σοβαρά σε χαζομάρες, υποτιμώ τη νοημοσύνη μου

61 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Κυρ 12 Μαρ 2017, 16:29

Aldark

τσιλλ παιδιά , χαμηλώστε τους τόνους.
Μια θεωρία είπε ο Χόκινς , δεν είναι ο Όντα και μην αρπάζεστε

62 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Κυρ 12 Μαρ 2017, 16:31

Hawkins

τα υποτιμο την νοημοσηνη μου και κατι τετοια ειναι βλακειες βγαλτα στην ακρη

εγω βρηκα ευκαιρια και ειπα τι πιστευω θα γινει απο την αρχη μεχρι το τελος ισως καλητερα να το εβαζα στις θεωριες γιατι απο οτι καταλαβα ισως εισαι κομπλεξικος

δεν περνω τιποτα σαν φακτ,αναμειγνυω χιουμορ με σοβαρο και ετοιμο το γλυκο τωρα αν στραβωνεις εσυ με το να διαφωνω μαζι σου στην καταλυξη του αρκ δεν φταιω εγω 

το αστειο ειναι οτι εχω βρει γεγονοτα παλαιοτερα σε αυτο το φορουμ που ελεγαν οι αλλοι μπα δεν παιζει κτλπ ελεγα απο το αρχιπελαγος οτι ο μινγκο ειναι τενριουμπιτο,σαφως και εχω παισει εξω στα περισσοτερα αλλα αυτο ειναι το ωραιο δεν νομιζεις?

και στην τελικη αυτα που ειπα εχουν και μια λογικη δεν τα πεταω ετσι,υποστιριζω οτι η μπιγκ μαμ δεν θα πεσει σε αυτο το αρκ με καποια επειχηρηματα ειναι τοσο δυσκολο να το καταλαβεις?

καποιοι λενε υποψηφιο γιονκο μετα την πτωση καποιου κιντ,λο,μπαγκι κτλπ εγω πιστευω οτι περα απο λουφη,μαυρο δεν υπαρχει αλλος που να μπορει να παρει την θεση...ειναι τρελο δλδ οταν πεσει ο καιντο να παρει τα νησια του ο μαυρος?

63 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Κυρ 12 Μαρ 2017, 17:03

Deathracer2009Συνδεδεμένος

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Αν και ο Aλ προειδοποιησε εμμεσα θα πω μερικα πραγματα για να τελειωσει το θεμα...

1) Επομενα posts τα οποια θα εχουν χαρακτηρισμους, επιθεσεις κλπ θα πεσει warn και θα φανε και delete.
2) Εαν θελετε να πλακωθειτε καντε το σε pm και οχι ΕΔΩ.
3) @Hawkins Εαν εχεις κατι να πεις για μελλοντικα γεγονοτα κανε ενα νεο thread μην βαριεσαι. Εαν και καταλαβαινω πως οτι ειχαμε να πουμε για το chapter το ειπαμε οποτε τωρα ουσιαστικα θεωριες λεμε.
4) Τελος εαν θεωρειτε τον συλλογισμο του αλλου λαθος, κουκουρουκου, για ΙQ μικροτερο απο χαρτοπετσετας τοτε η διαφωνειτε κοσμια η πολυ απλα να αδιαφορησετε.

64 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Κυρ 12 Μαρ 2017, 18:40

The Red-Haired

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Με δεδομένο πως ο Shanks υπάρχει για να κρατά τις ισορροπίες, κι ΑΝ κι ΕΦΟΣΟΝ πέσει η Big Mom, θα έχουμε μεγάλη κινητοποίηση από όλους τους Yonko.

Επίσης υπάρχει το Reverie, που δεν αποκλείεται να γίνει κάτω από τη σκιά μιας νίκης του Luffy επί της Big Mom. Γνωρίζουμε πως θα έχει και υποστηρικτές εκεί και κανονικά πρέπει να αφιερωθεί ένα ολόκληρο arc, όπου να μάθουμε πολλά πράγματα για το παρεθλόν και τους Celestian Dragons.

Ο BB ήδη έκανε κίνηση ενάντια στον Dragon, για να του πάρει τα όπλα του Doflamingo και να μπει στο παιχνίδι. Ο Kaido προετοιμάζει πόλεμο, χωρίς να ξέρει πως ο πόλεμος θα μεταφερθεί στο ίδιο του το νησί σε λίγο. Ο μόνος "ανενεργός" είναι ο Shanks. Που θέλω να πιστεύω πως θα κάνει κίνηση ματ και θα μας αιφνιδιάσει όλους.

Όπως και να χει, το hype είναι το μεγαλύτερο από την εποχή Marineford. Και για εμένα ακόμη μεγαλύτερο, άσχετα που η Toei δεν θέλει να ανταποκριθεί...

65 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Δευ 13 Μαρ 2017, 01:23

Scarlet D.

Admiral Garp
Admiral Garp
δεν ξερω που να το βαλω αυτο... (εκτος απο την προφανη απαντηση) οποτε θα το βαλω εδω.

οταν ο sanji αποφασιζει να τα παρατησει ολα και να γινει εξορκιστης...

66 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Δευ 13 Μαρ 2017, 11:52

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
The Red-Haired έγραψε:Με δεδομένο πως ο Shanks υπάρχει για να κρατά τις ισορροπίες, κι ΑΝ κι ΕΦΟΣΟΝ πέσει η Big Mom, θα έχουμε μεγάλη κινητοποίηση από όλους τους Yonko.

Επίσης υπάρχει το Reverie, που δεν αποκλείεται να γίνει κάτω από τη σκιά μιας νίκης του Luffy επί της Big Mom. Γνωρίζουμε πως θα έχει και υποστηρικτές εκεί και κανονικά πρέπει να αφιερωθεί ένα ολόκληρο arc, όπου να μάθουμε πολλά πράγματα για το παρεθλόν και τους Celestian Dragons.

Ο BB ήδη έκανε κίνηση ενάντια στον Dragon, για να του πάρει τα όπλα του Doflamingo και να μπει στο παιχνίδι. Ο Kaido προετοιμάζει πόλεμο, χωρίς να ξέρει πως ο πόλεμος θα μεταφερθεί στο ίδιο του το νησί σε λίγο. Ο μόνος "ανενεργός" είναι ο Shanks. Που θέλω να πιστεύω πως θα κάνει κίνηση ματ και θα μας αιφνιδιάσει όλους.

Όπως και να χει, το hype είναι το μεγαλύτερο από την εποχή Marineford. Και για εμένα ακόμη μεγαλύτερο, άσχετα που η Toei δεν θέλει να ανταποκριθεί...

Μα φετος θα εχουμε περα του WCI, Reverie & Wano οποτε θα εχουμε arc γι' αυτο. Το θεμα ειναι οτι arc για το Reverie θα ειναι λογικα επιπεδου Zou εαν ειναι να δωσει σημαντικες πληροφοριες η αλλιως θα ειναι 3-4 Chapters το πολυ.

67 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Δευ 13 Μαρ 2017, 12:13

Tcixlas

πρώτον η ειρωνεία δεν παίρνει warn, και δεν έχω flameάρει, άρα εμένα warn που να κοπανιέστε δε μου ρίχνετε, τώρα κάποιος απο τους 2 χαρακτηρίζει, αλλά γενικά ότι θέλουμε βλέπουμε, κι όπου μας παίρνει ριχνουμε παρατηρήσεις, κι όπου γουστάρουμε ρίχνουμε 75άρια...

χοκ αγόρι μου δε σου είπα να μην κάνεις θεωρίες, όλοι κάνουν κι όλοι πιστεύουν πράγματα, το λάθος σου είναι ότι παίρνεις τις θεωρίες που κάνεις σαν fact, και μιλάμε για θεωρίες που αν τυχόν επιβεβαιωθούν θα γίνουν σε 5-6 χρόνια.... όσο και να μη σου αρέσει αυτό, δεν είναι λογικό...

επιχειρήματα δεν έδωσες, είπες απλά δεν πιστεύω γιατί πιστεύω θα τη ρίξει ο μαύρος, ενώ εγώ σου δίνω plot reasons για να πέσει, σου δίνω όσα fact σου δίνει ο oda, σου δίνω υφιστάμενη συμμαχία, και σχέδιο για να τη ρίξουν, και σου δίνω κάθε αρκ και αντίπαλο μέχρι τώρα... τι κάνει νιαου νιάου στα κεραμμύδια? σίγουρα όχι ο γατόπαρδος!!!

Όπως λέει και ο red το hype είναι τεράστιο, περιμένουμε κάτι καλό, που ίσως μας απογοητεύσει, αλλά με το μαύρο δε θα γίνει, δεν είναι χαζός, ο bb παράτολμο τον λες και του το επιτρέπει και η εμπειρία και η δύναμη των φρούτων του, αλλά χαζό δεν τον λες να ανοίγει μέτωπο με τους revolutionaries να έχει ανοιχτό μέτωπο με akainu και ολόκληρο fleet στην τρεχάλα, κι ακόμα δεν έγινε yonko να την πέσει σε άλλον έναν yonko...

68 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Δευ 13 Μαρ 2017, 15:07

Aldark

[adm]-25% Warn και στους δύο , συνεχίστε σε πμ αν έχετε κάτι να πείτε επί προσωπικού...
ΥΓ: Τα warn και οι προειδοποιήσεις (που είναι το ίδιο πράγμα σε άλλη γλώσσα βασικά , οπότε οι λεκτικές προειδοποίησεις) δεν είναι ο μπαμπούλας , εφόσον θίγονται άλλα μέλη και ξεφεύγουμε από απλά παραδείγματα για το αν μια θεωρία για τη συνέχεια ενός manga είναι εφικτή ή όχι , θα έρθουν προς συνέτιση..! [/adm]

69 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Δευ 13 Μαρ 2017, 15:36

The Red-Haired

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Κι εγώ αυτό φοβάμαι για το Reverie, πως θα είναι 3-4 chapters.

Κανονικά πρέπει να είναι τουλάχιστον 8-10. Θα έχουμε Doctorina, Rebecca, Vivi και όλους τους Celestian Dragon και πολλούς ακόμα. Έχει ήδη πέσει ο Doffy κι έχει αποκαλυφθεί το Baltigo. Επίσης, αναμένουμε να δούμε πώς θα τελειώσει το Big Mom arc...

70 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Δευ 13 Μαρ 2017, 15:43

Tcixlas

δεν είναι τυχαίο ότι τα συνδιάζει, κι εμφανίζει αυτή τη στιγμή το reverie και ένα reverie με τόσους συμμάχους του luffy, και ενώ έχει ρίξει έναν τενριούμπιτο, και είναι σε ένα yonko arc

71 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Δευ 13 Μαρ 2017, 16:04

Hawkins

πφφφ παμε παλη απο την αρχη δεν περνω τιποτα σαν φακτ αυτο στο λεω για 100η φορα
μπορει να χαβαλεδιαζω καμμια φορα αλλα τιποτα απο αυτα που λεω δεν τα περνω ως σιγουρα ποσες φορες να το πω για να με πιστεψεις

εσυ μου φενεται ενοχλησε που δεν πιστευω οτι θα πεσει η μαμα στο αρκ,οπως δεινεις και εσυ επειχηρηματα αλλο τοσο δινω και εγω...
αν δεις στα φορουμ τα ξενα υπαρχουν τοπικς που κανουν πολλ αν θα πεσει η μαμα στο αρκ,τιποτα δεν ειναι σιγουρο ο κοσμος διαφωνει καποιος λεει οχι καποιος ναι ετσι παει

Δεν σου ειπα ποτε δεν θα πεσει η μαμα σε αυτο το αρκ γιατι θα την φαει ο μαυρος μετα,εχω αναλυση τους λογους που θεωρω πως δεν θα πεσει στο αρκ μην με κανεις να τα ξανα λεω...το οτι ο καπονε ετοιμαζει επιθεση σημαινει οτι ολλα θα πανε ρολοι?αυτο μου λες εσυ...οπως ειπα πιστευω οτι θα τα κανουν ολλα καλοκαιρινα και θα φυγουν 

για το τσαπτερ οτι ειχαμε να πουμε το ειπαμε ετσι? τωρα μονο θεωριες κανουμε  και εγω βρηκα ευκαιρια και ειπα τι πιστευω θα γινει μεχρι το τελος...ας κανει 5 χρονια να βγει αν εχω δικιο... δεν με ενδιαφερει αυτο,εσενα τοσο πολυ σε ενοχλησε αυτο?δεν καταλαβενω

σαφως και απο αυτα που ειπα δεν ειμαι τοσο σιγουρος,θα μπορουσε καλιστα το πονεγκλιφ του ελμπαφ να ειναι αυτο που εχει η μαμα και το αλλο να το φερει ο ενελ απο το φεγκαρι,θα μπορουσε το ραφτελ να ηταν το μαριετζοις μιας και το σημα της κυβερνησης εχει 4 τελειες που ενωνονται σε μια στην μεση 

απο αυτα που ειπα πριν μπορω να τα υποστιριξω αλλα δεν εγραψα τους λογους γιατι θα παει ετσι η ιστορια,για να τους γραψω θα κανω μεγαλο κειμενο και στην τελικη δεν ξερω αν θα ηθελε καποιος να το διαβασει

Υ.Γ το reverie απο οτι θυμαμαι ειπε ο οντα πως θα ειναι αρκ οποτε δεν νομιζω να ειναι μονο 2-3 τσαπτερς

72 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Δευ 13 Μαρ 2017, 16:25

Tcixlas

δεν απάνταω στα παραπάνω για ευνόητους λόγους. απόψεις έχουμε όλοι

για το reverie δεν ξέρω αν θα είναι arc αλλά έτσι όπως rushάρει τελευταία ο όντα φοβάμαι μη το χαντακώσει κάτω απο τίποτα άλλο και εμφανίζει κομμάτια λίγο λίγο, και μας πετάξει και κανα 2 τσάπτερ απλά για γλυκό

73 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Δευ 13 Μαρ 2017, 21:33

Heavenly Yaksha

Δεν είναι το στυλ να κάνει τέτοια arcs πάντως,λογικά θα του δώσει έκταση,απλά θα είναι κοντά στα 10-15 chapters. Προσωπική άποψη..

74 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Τρι 14 Μαρ 2017, 00:19

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker

75 Απ: Chapter 858: "The Meeting" Την / Το Τρι 14 Μαρ 2017, 00:49

Tcixlas

δεν έχει παρατηρήσει κάτι σημαντικό αυτή τη φορά, αν και όντως δεν υπήρχαν και σημαντικές λεπτομέρειες στο τελευταίο τσάπτερ.... το επόμενο θα δείξει

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης