Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!

New episode is available
Anime is on break
New chapter available
Manga is on break

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ποσα επεισοδια πιστευευτε οτι θα φτασει το One Piece

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Χωστε τις προβλεψεις σας

0% 0% [ 0 ]
2% 2% [ 1 ]
4% 4% [ 2 ]
27% 27% [ 13 ]
21% 21% [ 10 ]
35% 35% [ 17 ]
2% 2% [ 1 ]
8% 8% [ 4 ]
Σύνολο Ψήφων : 48

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

NikosLuffy

Πανω απο 1200 επεισοδεια σιγουρα..Η σειρα παει παρα πολυ καλα!!

Kishishi

maggie

στο manga λέει over 8000. το άλλαξαν στο αγγλικό anime.

*η άχρηστη πληροφορία της ημέρας careless run *

Aokiji_Kuzan

1200

Νικολής

Δηλαδη 10 χρονακια ακομα ε??Μια χαρα!!!

razor1911

Και 10 να ειναι θα τα βλεπουμε το εφτασε 1ο καλυτερο ανιμε στον κοσμο

Νικολής

Αμα το παρουμε λογικα,εχουμε ακομα να δουμε dragon,shanks,big mom,kaido,blackbeard,kid,dofy,sabo υπολογιστε ποσα επεισοδια ειναι ακομα!!!!!!!!!!!

Tony Tony Chopper

@Νικολής έγραψε:Αμα το παρουμε λογικα,εχουμε ακομα να δουμε dragon,shanks,big mom,kaido,blackbeard,kid,dofy,sabo υπολογιστε ποσα επεισοδια ειναι ακομα!!!!!!!!!!!
Αν το πάρουμε λογικά, ο Oda α πεθάνει από την κούραση και δεν θα δούμε τίποτα από αυτά. :xD:

BlackLeg

Ψηφισα 1200. Αλλα μαλλον περισσοτερα. Καλα τα τσαπτερ θα ειναι γυρω στα 1500. Ο Οντα ρε θα το τελειωσει. Δεν το παραταει.

Monkey.D.Dragon

Εγω ψηφισα 1200 γιατι πιστευω οτι το One Piece τοσα θα φτασει και στα manga 1600+++ και βαλε

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker

Aldark

To προφανές είναι ότι θα διαρκέσει άλλο τόσο! Το αστείο είναι ότι θα 30αρίσω και θα βλέπω One Piece  :xD:
Αλλά τι να κάνουμε , ο θεός (Oda) να είναι καλά και ας συνεχίσει τόσο...!

Monkey.D.Dragon

@Aldark έγραψε:
To προφανές είναι ότι θα διαρκέσει άλλο τόσο! Το αστείο είναι ότι θα 30αρίσω και θα βλέπω One Piece  :xD:
Αλλά τι να κάνουμε , ο θεός (Oda) να είναι καλά και ας συνεχίσει τόσο...!

χααχαχ και εγω το ιδιο ρε !!!  :haha: :haha: 

Νικολής

One Piece Episode 655 has been postponed to August 4th by Japan TV.

Πως να μην διαρκεσει 1500 επεισοδια οταν καθε μηνα υπαρχει απο μια αργια

The Red-Haired

~~Yonko~~
~~Yonko~~
@Νικολής έγραψε:One Piece Episode 655 has been postponed to August 4th by Japan TV.

Ο αριθμός των επεισοδίων δεν έχει σχέση με τη χρονολογία ή με τον αριθμό των αργίων σε κάθε χρονιά ... θα γίνουν τόσα επεισόδια όσα χρειάζονται για να είναι ολοκληρωμένη η σειρά. Έτσι έχει αφήσει να φανεί μέχρι στιγμής και δεν υπάρχει λόγος να αλλάξει στρατηγική ο odas.  

Όσο για τα επεισόδια που φαίνεται να μην προσφέρουν εξέλιξη στη σειρά έχουν κι αυτά τη δική τους σημασία. Όταν βλέπεις ένα ark ξανά από την αρχή τότε φαίνεται η σημασία αυτών των επεισοδίων, αλλά συμφωνώ πως είναι σπαστικό όταν περιμένεις μια εβδομάδα να δεις το επόμενο επεισόδιο κι αυτό δείχνει απλά διαλόγους και τους sh να τρέχουν χωρισμένοι σε ένα νησί με το γνωστό random σχέδιο του luffy ... κάνω ό,τι μου αρέσει:)

Αν μετράω σωστά και δεν έχουμε νέους ήρωες να προστίθονται στο τέλος τότε αναμένουμε: η dressrosa να έχει τελειώσει περίπου στα 680, ένα μικρό ark με το νησί των σαμουράι, ένα με τον dragon, ένα με τον shanks, ένα με τον blackbeard, ένα με τον kidd, ένα με τον akainu, ένα με το raftel που θα βρουν το one piece και τη μάχη με την παγκόσμια κυβέρνηση. Αν κάθε ένα από αυτά κρατά 40 επεισόδια στο anime θα φτάσουμε περίπου στο 1000-1100 αν έχουμε και τα extra, γιατί πρέπει και τα υπόλοιπα μέλη του πληρώματος να πραγματοποιήσουν το όνειρό τους (zoro-mihawk, sanji-all blue κλπ και βάλε και κανά γάμο του luffy με τη hankock) μπορεί να πάμε και στα 1200... οπότε βάζω 1200

Monkey.D.Dragon

Lion D. Man έγραψε:
@Νικολής έγραψε:One Piece Episode 655 has been postponed to August 4th by Japan TV.

η dressrosa να έχει τελειώσει περίπου στα 680  

Κοιτα απο τι ξερω και πιστευω οτι θα δειξει ακομα 50-60 επεισοδια μιας και λενε οτι θα ειναι το μεγαλυτερο αρκ
οποτε οκτωμβριο με δεκεμβριο του 15

plankton

Πιστευω θα φτασει στα 1200 και μπορει και περισσοτερο.

Marshall D. Teach

Κι εγώ νομίζω πως θα έχει πάνω από 1000 επεισόδια. Ακόμη έχουμε να δούμε πολλά!

Scarlet D.

Admiral Garp
Admiral Garp
Μην σας  πω και 1100. Στο fishman island περιπου ηταν  στο 50% νομιζω

The Red-Haired

~~Yonko~~
~~Yonko~~
1300+ από εμένα, δεν έχουμε μπει καν στο arc της Big Mom και βρισκόμαστε αισίως στο επεισόδιο 780. Σίγουρα θα φτάσουμε τα 1000 επεισόδια με το wano και το νησί των γιγάντων. Μετά μένει το Raftel και η WG κατ'ελάχιστο.

Scarlet D.

Admiral Garp
Admiral Garp
ο oda τον επομενο χρονο λενε οι απιστευτες πηγες μου οτι θα το κανει rush, σε φαση οτι μεχρι τον επομενο χρονο να εχει τελειωσει το arc του kaido

Aokiji

εγώ 900

Heavenly Yaksha

1199

Cytheria

@Marshall D. Teach έγραψε:Κι εγώ νομίζω πως θα έχει πάνω από 1000 επεισόδια. Ακόμη έχουμε να δούμε πολλά!
@Marshall D. Teach (poster #43)
Ασε το φτυάρι κάτω ρε και μην ξεθάβεις νεκρά (3 ετών μάλιστα) threads!! χαχαχαχαχα :)

Τέσπα on topic το anime είδη έχει φτάσει τα 808 επεισόδια και καθώς το manga έχει βγάλει είδη 880 chapters εγώ θα έλεγα ότι θα βγούνε περισσότερα από 1200 επεισόδια.

Επίσης πολύ πιθανό ο Oda να μας χαιρετάει από το κρύο χώμα πολύ πριν την τελειώσει την ιστορία του οποτε πιθανότατα κάποιος άλλος να πάρει το One Piece για να το τελειώσει.

We are NOT asking him where the treasure is hidden!!! We're not even asking him whether there IS any treasure or not!! I'm not sure, but... ...everybody set out to sea, risking their lives to search for it!!! If you ask this old man anything about it here and now... Then I'll quit being a pirate! I don't want to go on a boring adventure like that!

— Monkey D. Luffy speaks out against learning what One Piece is from Rayleigh.
http://www.hearthstone.com.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης