Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!

New episode is available
Anime is on break
New chapter available
Manga is on break

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 797: Rebecca

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

51 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Παρ 21 Αυγ 2015, 21:26

The Red-Haired

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Εννοείται πως δεν θα φύγει ο Law από το story! Ο ρόλος του ήταν να κάνει αυτό που είπε στον Vergo: να σπάσει τις ισορροπίες ("i break the gear!") στο new world. Είναι ένας χαρακτήρας που πρώτα σκέφτεται και μετά δρα. Το ακριβώς αντίθετο από τον Luffy δηλαδή. Δεν νομίζω πάντως να γίνουν τα πράγματα τόσο προβλέψιμα όπως φαντάζουν αυτή τη στιγμή (δηλ ακολουθεί τον Luffy και πλακώνουν στο ξύλο τον Kaido), πιστεύω πως η συμμαχία τους θα δοκιμαστεί και θα θυμηθεί ο Law αυτό που του είπε ο Zoro πως το πώς αντιλαμβάνεται ο Luffy το alliance δεν έχει καμμία σχέση με όπως το αντιλαμβάνεται αυτός...

O Law πράγματι ενοχλήθηκε όταν άκουσε από τον Luffy πως θέλει να γίνει ο Pirate King, αλλά νομίζω πως δεν το έκανε επειδή διεκδικεί αυτή τη θέση, αλλά γιατί του φάνηκε μεγαλοστομία από έναν rooky. Μην ξεχνάμε πως από τους Rookies είναι ο μόνος που έχει απόλυτη αίσθηση των ισορροπιών του κόσμου λόγω της συναναστροφής του με τον μετρ του είδους Doffy! Έχει κάνει και Shischibukai... Ο Kidd και οι άλλοι τα μαθαίνουν λίγο λίγο αλλά υστερούν πολύ σε αυτόν τον τομέα.

PS:
Κι εγώ συμφωνώ με tsixla πως ο Vegeta δεν είναι ο Law.. Αλλά κατάλαβα τί θέλεις να πεις Qaaz και συμφωνώ αρκετά με τη λογική σου..

52 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Παρ 21 Αυγ 2015, 22:16

Σκληρός Καριόλης

Special One
Special One
Ο Qaaz ανέφερε τον Vegeta γιατί ο Όντα μας έδειξε και το παρελθόν του Law όπως είχε γίνει και με τον Vegeta. Ο Kid είμαι βέβαιος πως θα παίξει σημαντικό ρόλο αλλά ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα για αυτόν.

53 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Παρ 21 Αυγ 2015, 22:20

Tcixlas

ξαναδιάβασε τι εχω γράψει μάνο... και του πίκολο έχουμε δει ολόκληρο το παρελθόν και είναι πολύ πιο ταιριαστός σε όλα τα σημεία... ο vegeta εμφανίστηκε και μετά μάθαμε το παρελθόν του αφού πολέμησε στα ίσα με τον goku έτσι πιστεύω θα γίνει και με κιντ θα μάθουμε το παρελθόν του αφού φτάσει να συναντήσει τον λούφυ... δεν ξέρω επειδή πρόσφατα έβλεπα το ντραγκονμπολ ξανα μου φαίνεται σοβαρά πολύ πιο ταιριαστό έτσι, κι επειδή ξέρουμε οτι ο όντα έχει εμπνευστεί απο ντράγκονμπολ πολύ, μου δένει ακόμα καλύτερα

54 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Παρ 21 Αυγ 2015, 22:33

Σκληρός Καριόλης

Special One
Special One
Ναι ρε παιδί μου έναν παραλληλισμό έκανε, δεν είπε πως ο Law είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα με τον Vegeta. Για δυο διαφορετικά anime/manga μιλάμε.

55 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Παρ 21 Αυγ 2015, 22:38

Tcixlas

το κατάλαβα απλά σου λέω ότι μπορεί όντως ο όντα να έχει κάνει τέτοια σύνδεση και απλά το κάνω λίγο πιο συγκεκριμένο... γενικά έχει παραδεχτεί και ο ίδιος ότι έχει εμπνευστεί πολύ απο το ντραγκομπολ, δες τους δεσμους των νακαμα το πως πάντα ο λούφυ σκίζεται για να προστατέψει τους άλλους, δες ότι ο λούφυ πήγε σε ταιμσκιπ αναγκάζοντας τους πάντες να προπονηθούν περισσότερο αλλά και πάλι ήθρε με διαφορά δύναμης... όλα αυτά είναι παράλληλα με το ντράγκονμπολ σε μεγάλο βαθμο... ο όντα ίσως και να τα συνδέει στο κεφάλι του... αυτό θέλω να πω

56 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Παρ 21 Αυγ 2015, 22:43

Σκληρός Καριόλης

Special One
Special One
Δε το αποκλείω αλλά δε το πιστεύω προσωπικά. Ολα τα shonen έχουν αυτά τα στοιχεία (βλέπε Naruto-Bleach).

57 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Παρ 21 Αυγ 2015, 22:59

Tcixlas

δεν έχω δει ναρούτο και μπλιτσ είναι η αλήθεια :haha:

εμένα μου κόλλησε αυτό απο όταν ξαναείδα το dragonball πριν κανα μήνα... είδα τόσες ομοιότητες...

58 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Παρ 21 Αυγ 2015, 23:02

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
@Tcixlas έγραψε:δεν έχω δει ναρούτο και μπλιτσ είναι η αλήθεια  :haha:

εμένα μου κόλλησε αυτό απο όταν ξαναείδα το dragonball πριν κανα μήνα... είδα τόσες ομοιότητες...
ξεκίνησε το bleach, σαν το dragonball είναι.
whistle

59 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Παρ 21 Αυγ 2015, 23:03

Tcixlas

δεν το άρχισα γιατί σταματάει η μετάφραση πολύ απότομα μου έχουν πει λέει μετά το 70 δεν έχει μετάφραση η κάτι τέτοιο

60 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 00:19

Qaaz

Καταλαβαινω τι λετε για το Kid ομως ο Kid δε πιστευω πως ποτε θα γινει επισημα φιλος του ή συμμαχος του. Ισως να αναγκαστει να κανει λυκοφιλια καποια στιγμη αλλα τον βλεπω σαν αντιστοιχο Shiki που ακομα και να χασει μαζι του αρκετες φορες ακομα θα θελει να τα βαλει μαζι του.

Ισως να μπορουσαμε να πουμε οτι ο χαρακτηρας του Vegeta χωριζεται στον Law και στον Kid την καλη και την κακη πλευρα. Ο Vegeta φαιρνει λιγο απο antihero ομως κανεις απο τους 2 (Law και Kid) δε μπορει να θεωρηθει κατι τετοιο.

Βεβαια για τον Kid δε ξερουμε σχεδον τιποτα αντιθετα με τον Law, ισως βεβαια αφου μαθουμε καποια πραγματα να αλλαξει κ ο ρολος του αλλα anw ετσι κ αλλιως καταλαβατε τι ειπα οπως λετε κ εσεις

Πολλα πραγματα εχουν να γινουν ομως δε μπορουμε να τα προβλεψουμε ακομα ουτε στο ελαχιστο

61 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 09:06

Tcixlas

να ρωτήσω εγώ κάτι που δεν έχω καταλάβει ακόμα??? απο την στιγμή που έστειλαν τους άλλους στο zou και θα πάνε μαζί όλοι προς τα εκεί, γιατί να χωριστούνε? ρε παιδί μου γιατί να στείλεις το μισό κρου στο δικό σου κρου? και ειδικά αν ξέρεις ότι εκεί έχει δυνάμεις ο καιντο? μήπως έχει κι άλλο κομμάτι το σχέδιο? γιατί δεν ήταν τυχαίο που παράτησε το κρου του 2 χρόνια στο zou... είμαι σχεδόν σίγουρος ότι κάτι ακόμα παίζει και ίσως πάνε μεχρι το wano kingdom μαζί... δεν λέω ότι στο wano θα νικήσουν τον καιντο ή θα τον πολεμήσουν αλλά ίσως μέχρι εκεί τελειώσουν οι προκλήσεις που ετοιμάζει ο law και γενικά τα βήματα τους στην σκακιέρα... θεωρώ ότι απο κει και μετά μπορεί να χωρίσουν για να μην μπορούν να χτυπηθούν ταυτόχρονα αλλά δεν θα απομακρύνονται σαν σχέδιο του law(που ο λούφυ είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα τηρήσει)

62 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 09:55

Shishi Shonshon

εγω νομιζω οτι μετα το zoo θα πανε σε ξεχωριστους προορισμους πιστευω οτι οι mugiwara θα πανε στο kano kingdom γιατι ο don chinjao ηθελε να κανει τον λουφυ να παρει τον sai στο πλήρωμα για να τον ξεχρεώσει

63 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 11:38

The Red-Haired

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Στο Wano Kingdom γίνεται και πόλεμος επίσης. Άρα υπάρχει και ο Revolutionary army εκεί.. Μπορεί να έχουμε και την πρώτη εμφάνιση του Dragon λοιπόν. Καιρός νομίζω είναι...

64 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 11:52

Shikkoku

Vice Admiral Rosinante
Vice Admiral Rosinante
Παραειναι γρηγορο να πανε σε εμπολεμη ζωνη απο τωρα, μολις βγηκαν απο πολεμο..

C-A cold one
K-With the boys

65 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 11:57

The Red-Haired

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Πρώτα θα πάνε στο Zoo και μετά...

66 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:00

Shishi Shonshon

καθε φορα το ιδιο δεν κανουν? αν και οπως ειπα νομιζω οτι θα πανω στο kano
επισης αν θυμαμαι καλα ολες οι γυρω χωρες δεν ειναι σε πολεμο?

67 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:08

Tcixlas

δεν συμφωνώ με το kano πιστέυω ότι μετά το zou θα πάνε στο wano καπάκι, αλλά ναι όλες οι γύρω χώρες έιναι σε πόλεμο αυτή τη στιγμή μόνο η dresrossa την είχε γλιτώσει κι αυτή γιατί τα όπλα για τους πολέμους τα πουλάει ο τζοκερ, άρα όπου και να πάνε θα πάνε σε πόλεμο, ούτως η άλλως αυτό έιναι όλη τους η ζωή...

68 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:19

Shishi Shonshon

ναι αλλα αφου ο γερος με το μυτερο κεφαλι ο don chinjao ηθελε να βαλει τον sai στο πληρωμα του λουφυ οπως και να εχει, λετε οντως να γινει?

69 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:20

Santouryuu

Οχι!

~Ηold the door~

70 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:21

Shishi Shonshon

γιατι? δεν θα ηταν ωραιο? ειναι αρκετα δυνατος απο οτι ειδαμε

71 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:24

Tcixlas

δυνατός είναι αλλά δεν ταιριάζει στο πλήρωμα δεν έχει φιλοδοξίες απο ότι φάινεται κι επίσης εδώ δεν νοιάστηκε για τον ίδιο του τον αδερφό θα μπορέσει να γίνει μέλος πληρώματος? πολύ δύσκολα... άσε που ήδη είναι leader... δεν το βλέπω.. συμφωνώ με σάντο

72 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:25

Santouryuu

Δεν ταιριαζει στο πληρωμα και τωρα που εκανε αγουεϊκενινγκ θα γινει ο νεος βασιλιας τους... επισης τα εχει με baby 5... θα μπουνε και οι δυο; με καμια παναγια...

~Ηold the door~

73 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:27

Tcixlas

ποτε έκανε αγουεικενινγκ ρε? αφου δεν εχει φαει φρούτο... εννοείς που έγινε αρκετά δυνατό για να νικήσει το καραφλό βουνό?

74 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:29

Santouryuu

Εστω το χακι... για να νικησει λαο τζι.... G

~Ηold the door~

75 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:31

Tcixlas

τέλος πάντω συμφωνούμε στο ότι δεν κάνει για το πλήρωμα με τίποτα... τελικά το βλέπω να μην μπαίνει κανείς και τελικά στο zou να σκάει μύτη και ο τζίμπε και να μπαίνει :p

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης