Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!

New episode is available
Anime is on break
New chapter available
Manga is on break

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 797: Rebecca

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

76 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:33

Santouryuu

Ο τζινμπε δεν μου αρεσει... ειναι συνταξιουχος... θελουμε καποιον με διψα για περιπετεια

~Ηold the door~

77 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:36

Shishi Shonshon

ελα καλουλης ειναι ο τζιμπε εγω ακουσα κατι για χαιρουντιν δεν θυμαμαι που και δεν ξερω πως το βγαλανε αλλα ειναι πιθανο?

78 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:37

Santouryuu

Οχι! Ειναι μεγαλυτερος απ'το πλοιο!

~Ηold the door~

79 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:41

Shishi Shonshon

βρε δεν το λεω εγω αλλοι το ειπανε δεν ξερω τι και πως πλα ρωταω αν το πιστευετε μην με κοροιδευεις :p

80 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:43

The Red-Haired

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Shishi Shonshon έγραψε:γιατι? δεν θα ηταν ωραιο? ειναι αρκετα δυνατος απο οτι ειδαμε

Καθόλου ωραίο.. Δεν έχει να προσφέρει τίποτα και είναι πολύ μέτριος... Ακόμα και ο Bartolomeo είναι 100 φορές προτιμότερος..

81 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:43

Shishi Shonshon

ο bartolomeo ειναι γλυκας ειδικα οταν δεν μπορει να μιλησει απο τα κλαμματα :p

82 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 12:45

Santouryuu

Shishi Shonshon έγραψε:βρε δεν το λεω εγω αλλοι το ειπανε δεν ξερω τι και πως πλα ρωταω αν το πιστευετε μην με κοροιδευεις :p

Δεν σε κοροϊδευω... οντως ειναι μεγαλυτερος απ'το πλοιο... δεν μπορουν να τον παρουν μαζι οσο δυνατος και να'ναι

~Ηold the door~

83 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 13:01

Qaaz

Το Zou πρεπει να ειναι ενα μικρο arc για να ξεκουραστουν και οι χαρακτηρες και το κοινο απο την Dressrosa και το επομενο arc οποιο και να ειναι αυτο που μαλλον ειναι μεγαλο.

Αν οντως πανε για Wano θα ειναι μεγαλουτσικο. Το Ζοu το βλεπω σαν μια Jaya με λιγη περιπετειουλα. Το θεμα ειναι οτι πλεον περασε ο χρονος και ενω ο πολυς κοσμος νομιζε οτι θα δουμε Zou & Wano στις μερες που περασαν και μετα Whole Cake Island λογο του Tea Party πλεον το Tea Party ειναι στην ημερα σημερα (chapters 796, 797 και ongoing) οποτε πραγματικα ειναι μυστηριο πως θα χειριστει τα πραγματα ο Oda.

Ο Luffy αν μαθει οτι ο Jinbe ειναι αιχμαλωτος της Big Mom (που σιγουρα αυτο θα γινει) θα θελει να παει να τον σωσει παντως θεωρητικα πρωτα επειγουν τα Zou & Wano arc

Οι υπολοιπες χωρες-νησια γυρω απο την Dressrosa ειχαν πολεμους οσο ηταν ο DD βασιλιας και αντι να βοηθαει οπως ο Riku τους εδινε οπλα πλεον σταματησαν αυτα.

Οσο για την Kano επειδη Wano = Japan και Kano = China προσωπικη μου εκτιμηση ειναι πως ισως δουμε μαζι αυτα τα 2 arc αφου ειναι αντιπαλοι και στην πραγματικοτητα αλλα και στο manga με τους SH's να λυνουν τις διαφορες.

Οσο για τον Sai, o Don Chinjao πριν παρει ο Sai τα ινια του Happo Navy αφου ξεκλειδωσε την απολυτη τεχνικη του Hasshoken αυτο που ηθελε και ακομα θελει φυσικα ειναι να δωσει τον στολο του, τις δυναμεις του Kano δλδ κατω απο τις διαταγες του Luffy οχι να κανει τον Sai crewmember.

Κατι τετοιο φυσικα και θα γινει για την συνεχεια. Και φυσικα ο Sai εχει να παντρευτει κιολας

84 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 13:18

Shishi Shonshon

λες θα το παρει το κοριτσι μας???
αρα μπορει να πανε στο wano και να δειξει το πως θα λυθουν οι διαφορες με kano με βαση το πληρωμα? κατι σαν την alabasta ενα πραγμα???

85 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 13:20

Qaaz

Ναι ρε πιστευω θα δουμε και τον γαμο ειτε κανονικα ειτε σε cover story

Wano θα πανε σιγουρα για Kano δε ξερω αλλα επειδη αντιπροσωπευουν Κινα και Ιαπωνια αντιστοιχα και εχουν εχθρα ισως δουμε κατι σχετικο

86 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 13:23

Shishi Shonshon

εσυ που ξερεις πολλα για πες μου λιγο τι πιστευεις για καιντο? ποτε θα τον αντιμετωπισουν, βασικα να το θεσω καλυτερα θα τν αντιμετωπισουν?

87 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 13:35

Qaaz

Μετα τα τελευταια chapters, το skip των ημερων και την εμφανιση του παιζουν και νεα σεναρια οποτε ειναι πολυ δυσκολο κανεις να βγαλει ακρη ειδικα τωρα.

Πριν πιστευα οτι θα ειχαμε μεσα στις μερες που ηταν μεχρι το Tea Party Zou & Wano arcs μετα Whole Cake Island και πτωση της Big Mom να ακολουθει το Reverie και μετα να μπαινουμε στο saga του Kaido με εμφανιση Moriah και οτιδηποτε αλλο

Φυσικα για οσους ρωτησουν οχι ο Law δε θα ηταν συνεχεια μαζι τους.

Τωρα αυτο τον καιρο διαβαζω διαφορες αποψεις απο το οτι ο Kaido απλα εφυγε, οτι εκανε συμμαχια μαζι τους για τον Shanks, οτι θα δουμε clash 2 Yonko (Big Mom & Kaido για τον CC) ή και οτι θα μαζευτουν και τα 2 alliance για τον Kaido.

Προσωπικα αφου ανοιξε καπως το θεμα πιστευω πως καλο ειναι να περιμενουμε να δουμε τι θα γινει μεχρι να ξεκινησει το επομενο arc γιατι τα pre arc και post arc ειναι παντα τα πιο ενδιαφερον

88 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 13:53

Shishi Shonshon

συμφωνω σε αυτο που λες απλα το θεμα ειναι οτι αν αυτη τη στιγμη πανε εναντιων καιντο ετσι δεν υπαρχει πιθανοτητα νικης απο οτι φαινεται, αρα θα πρεπει να αλλαξει κατι σιγουρα, αρα ισως καθυστερησει το καιντο αρκ, και ισως γινει λογω των kano & wano arc δεν νομιζω οτι θα εχουμε αρκ με την μπιγκ μαμ, αν θα εχουμε θα ειναι μικρο αρκ με πιθανη συμμαχια με λουφυ κτλπ γιατι αλλιώς πως ξεφυγαν οι άλλοι ετσι μπαμ μπαμ κτλπ

89 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 14:19

Σκληρός Καριόλης

Special One
Special One
Θέλω/ελπίζω/πιστεύω πως το wano arc θα είναι αφιερωμένο στον Ζορό. Μια φορά ας αναλάβει αυτός τον main villain

90 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 14:33

Shishi Shonshon

κι εγω το θελω παρα πολυ αυτο οπως βλεπεις ζορο φαν οποτε ελπιζω σε κατι τετοιο αν και ισως ο ζορο αναλαβει τον μειν βιλειν αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι ο δυνατοτερος γιατι παντα βαση δυναμης πανε απο οτι εχουμε δει

91 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 14:59

The Red-Haired

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Qaaz έγραψε:
Ο Luffy αν μαθει οτι ο Jinbe ειναι αιχμαλωτος της Big Mom (που σιγουρα αυτο θα γινει) θα θελει να παει να τον σωσει παντως θεωρητικα πρωτα επειγουν τα Zou & Wano arc

Αυτό από πού προκύπτει? ή είναι απλά άλλη μια theory?

92 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 15:57

Aldark

Σκληρός Καριόλης έγραψε:Θέλω/ελπίζω/πιστεύω πως το wano arc θα είναι αφιερωμένο στον Ζορό. Μια φορά ας αναλάβει αυτός τον main villain
Ο μόνος λόγος που θα ήθελα κι εγώ να γίνει είναι για να τα βρει σκούρα ο Ζόρο επιτέλους και να μας δείξει τι παίζει με την πάρτη του. Αλλιώς θα είναι άλλη μία μνεία στα Zoro fanboys/girls (είστε και πολλά , ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ παναθεμά σας heh look at that ) και περιφρόνηση των άλλων χαρακτήρων.
Φυσικά , το βλέπω σε ένα Wano/Kano arc , ο Zoro να αναλαμβάνει το μέγιστο Σαμουράι εκεί , ενώ ο Λούφφυ να παλεύει με κάποιον άλλο κρυφό άσο της περιοχής (θα μπορούσε να είναι και ο Kaido).
Γενικώς , όλα είναι ανοιχτά για το που μπορούν να πάνε τώρα οι Mugiwara.
Κάτι που αναφέρθηκε , ο Law δεν έχει αφήσει 2 χρόνια το πλήρωμά του στη Zou , αλλά λίγο πριν...

93 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 16:15

Qaaz

The Red-Haired έγραψε:
Qaaz έγραψε:

To οτι θα σωσει τον Jinbe? Γιατι ποτε εχει αφησει καποιον?

94 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 16:24

Aldark

Qaaz έγραψε:
The Red-Haired έγραψε:
Qaaz έγραψε:

To οτι θα σωσει τον Jinbe? Γιατι ποτε εχει αφησει καποιον?
Λογικά εννοεί πώς προκύπτει ότι ο Τζινμπέι είναι αιχμάλωτος της Μαμάς , κι εμένα παίζει να μου ξέφυγε στο cover story κάτι τέτοιο..

95 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 16:42

The Red-Haired

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Το ότι είναι αιχμάλωτος της Big Mom δεν θυμάμαι να έχει ειπωθεί...

96 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 17:01

Qaaz

Δεν ειναι ακομα και δεν προκειται να δεις κατι τετοιο σε cover story λογικα θα δουμε τι θα γινει στο Tea Party στο 800 οπως πιστευω προσωπικα. Λογικα μετα το θεμα που εκανε ο Luffy μαζι της, την βομβα και διαφορα αλλα οπως ο CC αμα παει και πει οτι θελω να φυγω απο εσενα και να ελευθερωσω και τους Sun Pirates δε θα πει η αλλη ναι οκ φυγε

97 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 19:40

The Red-Haired

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Δεν κατάλαβα την απάντησή σου. Εγώ ρωτάω αν ο Jimbei έχει αιχμαλωτιστεί από την Big Mom. Και το ρωτάω επειδή δεν θυμάμαι να το έχω διαβάσει στα chaps.. Κατά τα άλλα συμφωνώ πως αν συμβαίνει κάτι τέτοιο όταν το μάθει ο Luffy θα είναι αφορμή πολέμου!

98 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 19:41

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
The Red-Haired έγραψε:Δεν κατάλαβα την απάντησή σου. Εγώ ρωτάω αν ο Jimbei έχει αιχμαλωτιστεί από την Big Mom. Και το ρωτάω επειδή δεν θυμάμαι να το έχω διαβάσει στα chaps.. Κατά τα άλλα συμφωνώ πως αν συμβαίνει κάτι τέτοιο όταν το μάθει ο Luffy θα είναι αφορμή πολέμου!

Eννοει οτι θα συμβει κατι τετοιο στη συνεχεια....

99 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 19:42

Hawkins

το μονο σιγουρο ειναι οτι ο τζινμπε δεν θα φτασει εγκαιρος να πει στην μαμα οτι εχει βομβα στους θυσαυρους

100 Απ: Chapter 797: Rebecca Την / Το Σαβ 22 Αυγ 2015, 19:44

Deathracer2009

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Hawkins έγραψε:το μονο σιγουρο ειναι οτι ο τζινμπε δεν θα φτασει εγκαιρος να πει στην μαμα οτι εχει βομβα στους θυσαυρους

Ρε αυτο με την βομβ δεν το θυμαμαι. Εχει αναφερθει σε καποιο cover story;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης